• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Klucz do Windowsa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
718 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Witam

Kupiłem kiedyś laptopa Toshiba Satellite l70-b-13-h i zablokował mi się dysk. Więc postanowiłem go sforamtować, ale skąd mam wziąć klucz produktu, nie mam nigdzie na obudowie, a do Windowsa się nie dostanę, jedyne do czego mam dostęp to cmd z naprawiania.

Laptop kupiony ze sklepu RTV Euro AGD, jestem pierwszym właścicielem.

PS.

Jeszcze nie próbowałem formatować ze względu na to, że wszystkie pliki są na dysku, a dodatkowo nie mam tego klucza, więc czy windows wgl będzie ode mnie wymagał.
Obraz Iso pobrałem ze strony Microsoftu na jakiejś płycie z marketu, bo w pudełku nie było żadnej płyty w windowsem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
wybrane 28 czerwca 2019 przez sisOOO
 
Najlepsza
Jeżeli to laptop z Win 10 na pokładzie (po aktualizacji z 8.1 bo taki miał fabrycznie ten laptop - tak przypuszczam) i nie masz kodu to powinieneś go aktywować poprzez licencje cyfrową (inaczej zalogowanie się na konto microsoft podczas instalacji). Jeżeli chodzi o klucz to w przypadku czystej instalacji Win 10 raczej puści Cię dalej. Zgraj sobie pliki na jakieś zewnętrzne urządzenie z pomocą jakiegoś dysku ratunkowego (Hiren Boot) i postaw go jeszcze raz.
komentarz 24 czerwca 2019 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
to jest laptop z windowsem 8.1 bez win 10
komentarz 24 czerwca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
W przypadku Win 8 klucz może być zaszyty w Biosie urządzenia, lepiej byłoby wykonać recovery i/lub odświeżenie/zresetowanie z poziomu ustawień systemu bo przy instalacji na czysto mogą być problemy z licencją nie mając odpowiedniego nośnika.
komentarz 24 czerwca 2019 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
recorvery i odświeżenie nie wchodzi w grę, bo tutaj system odmawia posłuszeństwa, spróbuję zresetować
komentarz 24 czerwca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
System odmawia posłuszeństwa - co masz przez to na myśli?

Nie uruchamia się, wywala bluescreen'a? Próbowałeś tryb awaryjny?
komentarz 24 czerwca 2019 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
cały czas wyświetla się komunikat "no bootable device insert boot disk and press any key" kiedy wkładam płytę i chcę np odświeżyć Windowsa to pokazuje, że komputer jest zaszyfrowany
komentarz 24 czerwca 2019 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
znaczy dysk zablokowany
komentarz 24 czerwca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

Zaszyfrowany czy zablokowany, nie spotkałem się jeszcze z czymś takim ale robiąc szybki re-search znalazłem, jak odblokować dysk toshiby: https://www.techwalla.com/articles/how-to-unlock-a-toshiba-hard-drive

W skrócie w wierszu poleceń należy wpisać "unlock c:" gdzie c: to litera dysku.

Jednak dziwi mnie to trochę bo wydaje mi się, że taką blokadę nakłada producent przed nadpisaniem systemu innym (mimo to system powinien startować i normalnie funkcjonować).

komentarz 24 czerwca 2019 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Znaczy powiem tak, miałem dwa systemy windowsa i linuxa usunąłem partycje z linuxem i miałem Gruba, usunąłem coś jeszcze co odpowiadało za gruba i teraz mam coś takiego, wchodząc w linuxa w wersji live mam wszystkie pliki ;)
Jeżeli klucz jest zapisany w jakimś folderze to może uda mi się do niego dostać
komentarz 24 czerwca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

Klucz można wyciągnąć z rejestru Windows'a ale nie za bardzo wiem jak to zrobić pod linux'em. Może ten temat jakoś pomoże: https://superuser.com/questions/637971/how-do-i-get-out-my-embedded-windows-8-key-from-a-linux-environment

1
komentarz 28 czerwca 2019 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Sorry, że dopiero teraz odpisuje, ale dzięki. Sposób znalezienia klucza przy użyciu linuxa zadziałał, ale i tak przy reinstalacji nie był on potrzebny :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 239 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Borys Użytkownik (830 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 207 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez trawnik Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...