• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Synology - czy warto kupić do .net i angulara

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
290 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez BLAZO Nowicjusz (230 p.)
Witam.

Chciałbym postawić 2-3 aplikacje które stworzyłem w  .net (nie .net core) i angularze które wykorzystują bazę mssql. Czy warto kupować serwer synology do tego typu rozwiązań aby wykorzystując to rozwiązanie stawiać aplikacje internetowe.

 

Tworzę czasami jakieś proste strony lub sklepy na wordpress i wiem że tam z tym nie ma problemu. Za pieniądze ze zlecenia chciałbym zainwestować w serwer który będzie działał przede wszystkim dla .net i angulara.

Chciałbym również mieć możliwość zainstalowania tam Excela z uwagi na to że automatyzuje pewne rzeczy dla firm.

 

Czy synology jest dobrym rozwiązaniem ? Czy można wszystko tak skonfigurować żeby te rozwiązania działały idealnie(tworzenie kont dla użytkowników, dostęp tylko do jednej bazy dla pojedyńczego użytkownika oraz inne tego typu sprawy administracyjne).
komentarz 24 czerwca 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Jak .NET, to nie wolałbyś w Azure? Te magiczne one-click deploye z Visuala które tak reklamują? Sam nie używam, ale się nasłyszałem.
komentarz 24 czerwca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
W przypadku NAS-a to też jest one click :) A w dłuższej perspektywie koszty są niższe.
komentarz 24 czerwca 2019 przez BLAZO Nowicjusz (230 p.)
Tylko że Azure  to wiąże się chyba z dość dużymi kosztami. Powiedzmy że chciałbym się nauczyć wrzucania i obsługi tego typu rozwiązania. Czy wiąże się to z dużymi kosztami gdy chciałbym postawić 3-4 strony w angularze która korzystałaby z w bibliotek napisanych w .net i mojej bazy danych mssql. Oczywiście ilość odwiedzin tych stron myślę, że nie przekraczałaby 1000 miesięcznie ( bardziej jako portfolio).

 

Jeżeli klient chciałby aplikację to wtedy koszty wyliczę w inny sposób.
komentarz 24 czerwca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
To zależy ile wykorzystasz resources (transfery, przestrzeń dyskowa, czas CPU, itd.),

Do małych projektów wystarczy serverless - AWS Lambda, czy na Azure Functions....

...start jest za darmoszkę.

 

https://azure.microsoft.com/pl-pl/services/functions/
komentarz 24 czerwca 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
(Akurat FaaS to już raczej trochę daleko od normalnego ASP.NETa, nie? Zakładam, że autor pytania ma już w jakimś stopniu gotowe aplikacje)
komentarz 24 czerwca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Niby tak, ale wszystko rozchodzi się o zasoby, a nie jak duża jest aplikacja i jaką ma funkcjonalność.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Synology - TAK, QNAP - TAK, Inne - nie bardzo.

Tylko weź z procesorem x86, bo na ARMy to szkoda czasu. Są tak powolne, że ku(#&(&#y można dostać :)

Pomysł jest dobry, ale czy to będzie dobrze działało, w głównej mierze zależy od konfiguracji. A obie firmy się mocno cenią! Taniej byłoby samemu coś złożyć (np. PC-ta na Ryzenie), ale wtedy dochodzi więcej zabawy w konfigurację, itd.
komentarz 24 czerwca 2019 przez BLAZO Nowicjusz (230 p.)
Czyli przy odpowiedniej konfiguracji mogę mieć MSSQL i postawione na nim kilka baz - każda baza udostępniona dla klienta. Do tego "folder" z aplikacją i wszystkimi plikami do tego stworzone konto FTP gdyby klient chciał mieć podgląd.

A czy jesteś w stanie podrzucić mi gdzieś jakiś materiał jak taką aplikację postawić na synology czy to już poprostu moja zabawa ? . Bo nie chcę kupować kota w worku, jednak jest to trochę kasy.
komentarz 24 czerwca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

Generalnie Qnapy są chwalone za wirtualizację, a Synology mają kilka funkcjonalności, których nie ma QNAP (jesli dobrze pamietam, to np.w Synology łatwiej postawić serwer do poczty e-mail).

Do Synka (jak i do Qnapa) jest specjalne polskie forum. Tam siedzą specjaliści od Synology, to na pewno Ci podpowiedzą. Ja Synology nie znam. posiadam QNAP-a.

Z bazą MySQL/MariaDB czy kilkoma innymi nie ma problemu, ale z tego co czytałem z MS SQL mogą być problemy. Niektórzy obchodzą je korzystając z kontenerów Docker. Ale to poczytaj na specjalnym forum, np. ProNAS.pl, bo ja mam wiadomości z przed kilku lat. Nie chce wprowadzać w błąd.

MSSQL potrzebuje Windowsa, więc musiałbyś zrobić wirtualizację i odpalić bazę i aplikację z VM, więc tu QNAP będzie lepszy.

 

 


 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 180 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 745 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Kruszynka95 Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...