• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Studia na WSIZ Rzeszów - Programowanie dualnie / Informatyka zaocznie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,170 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ciolinii Nowicjusz (220 p.)
zamknięte 3 kwietnia 2020 przez ciolinii
Cześć!

Jestem zainteresowany studiami na WSIZie i mam kilka pytań do osób które studiują tam programowanie dualnie, (lub studiują dualnie na innej uczelni)

- Jak to wygląda realnie z zarobkami za tą "stażową" część studiów? Na stronie pisze, że można zarobić min 14000 netto za 4 semestry i zastanawiam się czy jest realna możliwość zarobienia więcej niż te 14000, bo to wychodzi (jeśli dobrze zrozumiałem) 700zł na miesiąc, a chciałbym zarabiać trochę więcej.

- Czy na tych "praktykach" można się czegoś nauczyć? Nie chciałbym żeby wyglądało to tak jak na praktykach w moim technikum gdzie przez miesiąc siedzieliśmy i graliśmy na kompach i robiliśmy tosty (technik informatyk :) ), chcę po prostu wiedzieć czy nie będzie to marnowanie czasu.

Moją drugą opcją jest studiowanie informatyki na tej uczelni ale zaocznie i oprócz studiowania chciałbym znaleźć pracę lub staż, ale zastanawiam się jeszcze nad tą ścieżką ponieważ wiele osób z rodziny mówi że na studiach niestacjonarnych jest ciężko i nie będę miał czasu dosłownie na nic. Są tu jakieś osoby studiujące zaocznie informatykę na tej uczelni (lub ewentualnie na innej) i są w stanie przedstawić jak wyglądają realia takiego studiowania>
komentarz zamknięcia: Czas

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2019 przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)
Twojej rodzinie się chyba pomieszało...

Studia niestacjonarne są raz na 2 tygodnie więc w czym problem, żeby nie miec na nic czasu?
komentarz 23 czerwca 2019 przez ciolinii Nowicjusz (220 p.)
Tak ale chodzi o połączenie pracy i studiów niestacjonarnych, moja wina nie sprecyzowałem tego
komentarz 24 czerwca 2019 przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)
A co w tym trudnego? Mysle ze wiekszy zapierdziel bedziesz mial pracując i studiując na dziennych ale co ja tam wiem
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2019 przez WSIiZ_Rzeszow Nowicjusz (140 p.)

Witaj @ciolinii,

Organizacja Studiów Dualnych dla specjalności Programowanie wygląda nieco korzystniej:

Połowa zajęć w UCZELNI  |  Połowa zajęć w FIRMIE  |  22 050 zł brutto dla CIEBIE

Są to realne gwarantowane zarobki za przepracowane (czy w zasadzie zrealizowane) w firmie partnerskiej godziny, które w klasycznej organizacji studiów spędziłbyś na uczelni. Niezaprzeczalnym plusem Studiów Dualnych jest to, że od razu (już na etapie studiów) zdobywasz cenne doświadczenie w ramach płatnego stażu (!) w firmie z branży. Firmy partnerskie dobieramy tak, aby swoją pozycją rynkową oraz odpowiednio kompetentną kadrą, zagwarantowały odpowiedni rozwój studenta - tak więc kto liczy na "przesiedzenie" tego okresu, może mieć kłopoty :)

Jeśli chodzi o łączenie pracy na co dzień z zajęciami na studiach niestacjonarnych - patrząc na dominującą liczbę studentów na studiach niestacjonarnych mamy jednoznaczny dowód że DA SIĘ ;)  Nie wspominając o wielu studentach, którzy w trakcie studiów stacjonarnych podejmują pracę i są w stanie pogodzić ją ze studiowaniem! (a my jako uczelnia jesteśmy w stanie zapewnić im - pod pewnymi warunkami - indywidualną organizację studiów).

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o studiach na WSIiZ:

- łap nas w Dziale Rekrutacji --> https://wsiz.rzeszow.pl/rekrutacja/ w którym nasi konsultanci (studenci i absolwenci) udzielą precyzyjnych informacji

- pisz na grupie na FB --> https://www.facebook.com/groups/RekrutacjaWSIiZ/ tam, też uzyskasz pomoc i poszukwiane informacje :)

 

Do zobaczenia!

(mamy nadzieję w październiku na uczelni:))

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 959 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 856 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez strangedays Nowicjusz (240 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...