• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kontynuacja nauki c++

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
273 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2019 w C i C++ przez amelia.cpp Obywatel (1,860 p.)
Cześć!

Konsolowy c++ opanowałam już dość dobrze i chciałabym kontynuawać naukę tego języka, lecz pisać aplikacje okienkowe - nie tylko w konsoli. Żeby zapoznać się mniej więcej z tematem, obejrzałam filmy p.Mirosława o C++Builder6 . Raczej nie zamierzem zagłębiać się w Buildera bo uważam to za nieopłacalne, środowisko jest przestarzałe.

Myślałam o bibliotece SDL, lecz wiem o niej mało i nie mam pojęcia czy to dobry wybór. Chciałabym coś w czym można rozwijać się przez dłuższy czas i żeby nauka nie poszła na marne.

Co polecacie? A może zmienić język na C#?
komentarz 23 czerwca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie rozumiem was...

Coraz częściej widzę na tym forum pytania w stylu: "Opanowałem już podstawy C++. Co teraz? Może warto zmienić język na C# ?"

Czemu lubicie marnować swój czas?

A po paru dniach nauki C#, Python?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 czerwca 2019 przez Velta Maniak (51,890 p.)
edycja 23 czerwca 2019 przez Velta

Raczej nie zamierzem zagłębiać się w Buildera bo uważam to za nieopłacalne, środowisko jest przestarzałe.

Raczej wersja programu – w tym czasie projekt zdążyła przejąć firma Embarcadero Technologies.

Masz kilka dość popularnych do wyboru:

  • SFML
  • Qt
  • SDL
  • OpenGL

A może zmienić język na C#?

Czemu nie? Scene builder dla Windows Forms i Windows Presentation Foundation (+ formatowanie oparte o XAML) jest dość wygodny i intuicyjny.

komentarz 22 czerwca 2019 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
WPF to nie jest Windows Presentation Forms tylko Windows Presentation Foundation
komentarz 23 czerwca 2019 przez Velta Maniak (51,890 p.)
A, wybacz! Zawsze mi się myli. Jestem ten z osiadłych na Windows Forms :D
0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2019 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)

Ja mogę polecić Qt, Boost i SFML. To zależy do czego dalej będziesz chciała dążyć. Qt ma bardzo dobrą dokumentację i przykłady, ja uczyłem się właśnie z niej, oraz z yt np. tego kursu. Z SFML i Boost też sporo materiałów znajdziesz, choć wydaje mi się, że do aplikacji okienkowych, nauki wielowątkowości, komunikacji sieciowej, wzorców projektowych w praktyce, prostych gier, szybciej i łatwiej będzie w Qt i/lub Boost. Ale to moje subiektywne odczucie, jak przerabiałem trochę SFML to wszystko porównywałem do Qt bo uczyłem się tego dużo wcześniej. Qt i Boosta zacząłem mniej więcej w jednym czasie, na zasadzie porównania co i jak w obu napisać. Jednak przyznaję, że ze względu na wygodę, darmowy i nie najgorszy IDE do Qt porzuciłem naukę Boosta, z zamiarem wrócenia do niego w razie potrzeby. 

komentarz 22 czerwca 2019 przez amelia.cpp Obywatel (1,860 p.)
Hmm... które z tych rozwiązań jest dla Ciebie najbardziej przyszłościowe?

Do technikum mam jeszcze 2 lata, ale chciałabym poznać odpowiedź ;)
komentarz 22 czerwca 2019 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)
Nie mam pojęcia, które jest najbardziej przyszłościowe:) są pewne uniwersalne umiejętności, które będą miały wartość niezależnie od użytej technologii. Ucząc się pisać czysty kod czy wzorców projektowych uczysz się sposobu myślenia, udoskonalasz swój "warsztat" i używanie języka nie ma tu większego znaczenia. Podobnie jest z programowaniem wielowątkowym interfejs w zależności od technologii może być różny, ale logika w każdym języku będzie podobna.
komentarz 22 czerwca 2019 przez niezalogowany
Qt, lub Boost - must have.
0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Ja polecam Qt Framework. Qt jest fajne, robi się w nim coraz więcej dla motoryzacji i mobilnych appek.
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Wszystko zależy co chcesz robić. Jeżeli jakieś symulacje, gry itp. to SFML lub SDL.

Jeżeli aplikacje biznesowe z użyciem gotowych komponentów to WPF.

Polecam C#, bardzo prosty intuicyjny język(dzięki Visual Studio), nie musisz się martwić zwalnianiem pamięci i pisze się dużo szybciej niż c++. Do niego też jest SFML.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 451 wizyt
pytanie zadane 23 września 2017 w HTML i CSS przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 352 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez tomasz920304 Nowicjusz (130 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...