• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W...rwiają mnie tutoriale

Object Storage Arubacloud
0 głosów
374 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2019 w Offtop przez kordix Gaduła (3,910 p.)

Chcę się nauczyć socket.io. Whodzę na oficjalną stronę. Przerabiam tutorial Getting Started.

https://socket.io/get-started/chat/

Przerabiam po kolei tutorial. Ma z tego powstać appka czatowa. Niestety, nie reaguje.

Całe szczęście był kod na githubie. Ściągam, instaluje, działa. Porównuje z moim kodem. Wszystko wydaje sie być identyczne. Jednak dalej nie działa. Kopiuje wszystko z jednego pliku, nie działa, z drugiego (łącznie były 2 pliki z kodem), dalej nie działa, patrze jeszcze do package.json. A tam co? Nieaktualne wersje paczek. Wywalam node_modules, kopiuje package.json, instaluje jeszcze raz. Teraz działa.

Czyli 2 godziny męczyłem się z tutorialem getting started bo jest niedostosowany do nowej wersji kodu... A jak tu się nauczyć do aktualnej wersji i nie dostać pierd***lca??

I za każdym razem jak przerabiam jakiś tutorial w internecie to jest wysokie ryzyko że będę się męczył w podobny sposób...

Nikt z was nie ma podobnych problemów, może tylko ja jestem taki dziwny?

 

 

 

 

4 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Czyli 2 godziny męczyłem się z tutorialem getting started bo jest niedostosowany do nowej wersji kodu... A jak tu się nauczyć do aktualnej wersji i nie dostać pierd***lca??

I za każdym razem jak przerabiam jakiś tutorial w internecie to jest wysokie ryzyko że będę się męczył w podobny sposób...

Nikt z was nie ma podobnych problemów, może tylko ja jestem taki dziwny?

Moim zdaniem powinieneś znaleźć coś innego niż programowanie lub spróbować w innej części IT, ponieważ w przyszłości będziesz spotykał trudniejsze sytuacje. Ja osobiście nie raz siędzę kilka dni po kilkanaście godzin dziennie próbując rozwiązać jakiś błąd w kodzie przeglądając setki tutorial'i i postów na różnych forach i moim zdaniem jeżeli z powodu dwóch godzin spędzonych przy naprawie programu dostajesz

pierd***lca

to powinieneś poważnie pomyśleć czy programujesz z pasji czy z powodu obietnicy wielkich pieniędzy w przyszłości.

+3 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Skoro dostałeś pierd***lca, to teraz dopiero się wku****z...

Bo wiesz, to był w sumie Twój błąd. Powinieneś zobaczyć z jakich paczek korzysta tutorial i kiedy był aktualizowany.

laugh

1
komentarz 22 czerwca 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Akurat kod przekopiowany prosto z GitHuba powinien był zadziałać. Brak lockfile?
+1 głos
odpowiedź 22 czerwca 2019 przez String Gaduła (4,520 p.)
Więcej cierpliwości ! Ostatnio przez 10h szukałem błędu, którym okazała sie zamiana jednej literki z dużej na małą :) i takie rzeczy sie zdarzają, także jak juz ktos pisał albo zmień zainteresowania albo uspokoj sie :D

Fajnie byłoby mieć wszystko podane na tacy, ale pomeczyc tez sie czasem trzeba :)
0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2019 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

Czasami trzeba się pomęczyć, chociaż przyznam, że teraz nieraz się zdenerwowałem podczas pierwszej konfiguracji jakiejś biblioteki, modułu czy narzędzia.

Tak swoją drogą, skoro odkryłeś, że są jakieś rozbieżności pomiędzy tutorialem a aktualną wersją kodu, to pomyślałeś może, żeby napisać do autorów/otworzyć odpowiednie issue i poinformować ich o tym?

Często podczas tworzenia nowych wersji kodu nie ma czasu/zapomina się o zaktualizowaniu dokumentacji, nie mówiąc już o user-friendly tutorialach. Bądź dobrym ziomkiem i poinformuj o problemach - albo oszczędzisz problemów innym ludziom w przyszłości lub ewentualnie dowiesz się od autora, że robiłeś coś źle :)

komentarz 22 czerwca 2019 przez niezalogowany
A sam sprawdziłeś, czy tego nie zrobił? :>

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 90 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2019 w JavaScript przez kordix Gaduła (3,910 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,256 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 451 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...