• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Firefox zmiana kolejności zakładek (bookmarks)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
437 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez jared Gaduła (3,600 p.)

Czy w Firefox można zmienić kolejność zakładek (bookmarks) z sekcji Highlights, która dostępna jest na stronie Firefox Home (Default)? Chciałbym aby zakłada "Packtpub" była pierwsza od lewej strony. W przeglądarce Opera można było taką zmianę wykonać poprzez przeciągnięcie danej zakładki - w Firefox taki trik niestety nie działa.

 

1
komentarz 21 czerwca 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Jak ten ficzer nazywa się w Operze? 

Ze strony supportu Mozilli odnośnie sekcji "Highlights":

Highlighted sites are sites you've visited recently or bookmarked. Firefox will indicate whether a site is highlighted because you've bookmarked or visited it.

Znalazłem artykuł, w którym napisano że edycja stron z sekcji Highlights nie jest możliwa, dlatego że ich zawartość nie jest stała i zmienia się w trakcie przeglądania stron:

To edit a highlight, click the little bubble at the top right of a highlight. You can bookmark a highlight, remove it, or delete it from your history. There is no option to edit a highlight because they aren’t permanent. They update as you browse and aren’t stored permanently.

Zapytałem o Operę, bo może tam ta funkcjonalność nazywa się inaczej i działa inaczej.

komentarz 21 czerwca 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)

Nie wiem dokładnie, ale na podstawie losowego zdjęcia pokażę, że chodzi mi o takie zakładki na stronie starowej (taka jak np. Booking.com). Do takiej sekcji można dodać dowolną stronę, która została dodana jako zakładka, można poprzez przeciąganie zmieniać pozycje tych stron itd. Chciałbym podobny efekt uzyskać w Firefox, gdzie po prostu dodam tylko kilka interesujących mnie stron - nie chcę żadnych dynamicznie zmieniającej się zawartości co niestety ma miejsce w przypadku Top Sites, a co dziwne podobnego zjawiska jeszcze nie zauważyłem w przypadku Highlights - w opcjach Firefox można ustawić, aby wyświetlał tylko strony dodane do zakładek tylko, że kolejności nie da się niestety zmienić.

komentarz 21 czerwca 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Z tego co widzę u siebie, to sekcja "Popularne" oferuje możliwość przesuwania stron - tyle, że Ty masz ją raczej schowaną (patrząc po pierwszym screenie). Spróbuj zatem ją pokazać i tam sobie ustaw kolejność według uznania. Przejdź do adresu about:preferences#home w Firefox i w akapicie "Strona startowa Firefoxa" powinieneś mieć zaznaczone "Popularne" (możesz przy okazji odznaczyć "Wyróżnione").

P.S. Zorientowałem się, że Ty masz Firefoxa po angielsku - ale raczej nie powinieneś mieć problemu z przetłumaczeniem tych ustawień. :)

komentarz 21 czerwca 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
Tak, z ang. jest to tzw. Top Sites, o którym wspomniano w odpowiedzi poniżej. Można przesuwać, ale pojawiają się również dodatkowe strony :/

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
AFAIK się nie da; natomiast w Top Sites można do woli.

Osobiście Highlights mam po prostu wyłączone.
komentarz 21 czerwca 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
edycja 21 czerwca 2019 przez jared
Akurat wygląd z Highlight przypomina ten z Opery, ten z Top Sites... Szkoda, że nie ma takiej możliwości.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 204 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 282 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...