• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ktoś oceni czy dam rade dostać się na technika Programistę?

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
839 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BartekOOO Nowicjusz (130 p.)
Witam tak ja w tytule czy ktoś oceni czy dam rade dostać się na technika programistę/informatyka? bardzo lubię zajmować się tym ponieważ komputery to moja pasja i nie wyobrażam sobie innego zawodu. Chciałbym dostać się do technikum, dość dobrego w moim mieście w którym brane są pod uwagę matematyka, fizyka, angielski i polski z wszystkich tych przedmiotów mam 4 oprócz tego egzaminy napisałem z przyrodniczych, historii i wosu, polskiego matematyki i angielskiego gdzie kolejno miałem 61% 59% 53% 38% i 48% łącznie z ocen końcowych i egzaminów wychodzi 109,20 punktów. Jest ktoś w stanie opowiedzieć o swojej podobnej sytuacji w której się znajdował i czy mu się udało? Jestem rocznikiem 2003 więc jest ciężej bo 8 klasa nachodzi na gimnazjum i jest mniej miejsc(15) proszę o pomoc.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,160 p.)
Bierz pod uwage to, że każdy w tym roku pisał ten sam egzamin co ty, a osoby piszące egzamin w innych latach, pisały inny egzamin

W jednym roku 70% będzie słabym wynikiem, w innym 40% może być super osiągnięciem

Może sie okazać, że w twoim regionie, z osób które idą do tej szkoły, na ten kierunek, te wyniki będą dobre

Pamiętam że ostro się uczyłem i poprawiałem przed pójściem do technikum, bo bałem się że mnie odrzucą... a patrząc na to jakie osoby się dostały, miałem wrażenie że brali prawie że każdego
Z tym że akurat to dość bogata szkoła i kiedy jest spory nadmiar osób które się "nadają", tworzą kolejne klasy
Przykładowo w obecnym roku w 1 klasach były chyba 4 klasy informatyczne

+nie podchodź do szkoły średniej jak do czegoś co zrewolucjonizuje twoje życie
bo nie dość że się będziesz stresować, to później będziesz się źle czuć, kiedy się dowiesz jakie tak na prawde ma znaczenie papierek ze szkoły średniej
komentarz 20 czerwca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Możliwe że mają niższy poziom nauki niż na kierunku studiów EPI w Krakowie. Tematyka pewnie ta sama. Wszystko o aplikacjach internetowych i trochę innych rzeczy ogólnie informatycznych. Tylko jedna rzecz jest wkurzająca. Dlaczego ja mam płacić 200 zł miesięcznie za taką szkołę średnią, skoro mogę pójść na studia i dostawać 1200 zł miesięcznie stypendium?
komentarz 20 czerwca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,160 p.)
Dość trudno byłoby iść na studia bez szkoły średniej
+zawsze możesz iść na zaoczne i płacić ok 400zł miesięcznie (zależnie od uczelni)

+to w końcu szkoła średnia, to ma być delikatne przygotowanie, które ma na celu sprawdzenie czy kogoś to interesuje i się odnajdzie w tym kierunku, a nie wyszkolenie specjalisty
nawet studia to nie jest szkolenie specjalistów, tylko pokazywanie różnych opcji i sprawdzanie co się komu spodoba
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Spróbuj rozwiązać takie łatwe zadanie. Powinieneś dać radę w godzinę. Jak je rozwiążesz to ci da dużą motywację że dasz sobie radę w szkole.

Trójkąt pitagorejski to trójkąt prostokątny, którego długości boków są liczbami naturalnymi i oczywiście odpowiadają słynnej zasadzie, że kwadrat na przeciwprostokątnej jest równy sumie kwadratów po dwóch pozostałych stronach. Prawdopodobnie najbardziej znany trójkąt pitagorejski ma odpowiednio boki 3,4 i 5 jednostek i, oczywiście, 3 do kwadratu plus 4 do kwadratu równa się 5 do kwadratu. Obszar takiego trójkąta uzyskuje się przez pomnożenie długości dwóch mniejszych boków i podzielenie odpowiedzi przez dwa. Obwód trójkąta jest sumą wszystkich trzech boków. Tak więc w naszym trójkącie 3-4-5 powierzchnia wynosi 6 jednostek kwadratowych, a obwód 12 jednostek.
Chciałbym, żebyś znalazł trójkąt pitagorejski o najmniejszym obszarze, którego obwód jest kwadratem liczby naturalnej i którego obszar jest sześcianem liczby naturalnej.
1
komentarz 20 czerwca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,160 p.)
Pracuje jako programista a czytając to zdanie, zgubiłem się kilka razy

Nie wiem czy to jest odpowiednie zadanie do sprawdzenia, czy ktoś się nadaje do technikum

To znaczy, pewnie bez problemu bym zrobił gdybym chwile z tym posiedział, ale to bardziej zadanie typowo matematyczne w stylu "nauczyciel nie miał pomysłu na zadanie", a nie typowo praktyczne które uczy ludzi jak generować pieniądze w firmach

Dużo lepszą opcją byłoby zrobienie czegoś bardziej technologicznego, np spróbuj zrobić chat, działający bezpośrednio po TCP, który ma serwer rozdzielający wiadomości między użytkowników, wiadomości są szyfrowane, użytkownicy się logują z użyciem tokenów JWT

To sprawdzi czy umiesz się uczyć różnych rzeczy, kiedy tego potrzebujesz
komentarz 20 czerwca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Przedstawione zadanie jest z grupy najłatwiejszych jakie wyszły w książce wydanej trzydzieści lat temu.

To się tylko tak pozornie wydaje że ćwiczyć należy tylko to co w pracy będzie robione. Takie zadania na logiczne myślenie rozwijają intelekt. Mózg się przebudowuje i nastawia na rozwiązywanie zadań wymagających myślenia. Zwiększa się pewność siebie odnośnie innych zadań jakie się dostaje. Nie bez powodu na studiach informatycznych nie uczą tego jak się robi serwisy internetowe tylko trudniejszych rzeczy z których bezpośrednio może nic się nie przydać w pracy.
komentarz 20 czerwca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,160 p.)
No tak

Tylko troche innych rzeczy wymaga się od doświadczonego programisty, a innych od początkującego

Później mamy osoby które super ogarniają matematyke, ale nie potrafią zrobić prostej, dobrze wykonanej aplikacji, która przyniesie komuś zysk

Są też osoby które dają dobrą wartość biznesową, ale na pewnym etapie się blokują przez brak właśnie takiej wiedzy

Według mnie zadania tego typu są dobre, ale kolejność w jakiej wiele osób się uczy programowania powinna być odwrotna => najpierw robimy rzeczy "przydatne", a później je ulepszamy aby były jeszcze lepsze
Zamiast zaczynania od ulepszeń, w sytuacji gdy nie umiemy zrobić tego, co można później ulepszać

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 558 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 7,098 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,591 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,618 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...