• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Egzamin e13 2019 - Dlaczego ta odpowiedź?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,831 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2019 w Egzaminy zawodowe przez sylwia1408 Nowicjusz (140 p.)
Dzień dobry ;),

Mam pytanie dotyczące egzaminu e13 z tego roku (2019), arkusz X, a dokładnie ostatnie pytanie - 40. Pojawił się już klucz odpowiedzi, więc chciałabym tylko objaśnienia dlaczego konkretna odpowiedź w zadaniu 40 jest poprawna. Oto pytanie:

W celu zwiększenia niezawodności oraz wydajności transmisji danych na serwerze należy:

A.  utworzyć punkt przywracania systemu.

B.  zainstalować macierz dyskową RAID1.

C.  przechowywać dane na innym dysku niż systemowy.

D.  skonfigurować automatyczne wykonywania kopii zapasowej.

 

Poprawna odpowiedź to: B  (mimo to RAID1 odpowiada za dublowanie danych co powinno zwiększać tylko bezpieczeństwo, chyba, że jestem w błędzie i inaczej to działa w stosunku do serwera i transmisji danych na nim?).

Bardzo proszę o wyjaśnienie ;D. Z góry dziękuję.
komentarz 19 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

https://pl.wikipedia.org/wiki/RAID#RAID_1_(lustrzany)

Tak na prawdę pierwszy link, wszystko pięknie wytłumaczone.

komentarz 19 czerwca 2019 przez sylwia1408 Nowicjusz (140 p.)
Rzeczywiście, nie pamiętałam o zwiększeniu szybkości odczytu danych, mój błąd. Dzięki za odpowiedź.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2019 przez hun1er76 Stary wyjadacz (11,960 p.)

W odpowiedzi C pojawia się określenie dysk systemowy, zatem chodzi o dysk logiczny, na którym zainstalowany jest system, a nie o dysk fizyczny. Przechowywanie danych na dysku D: zamiast C: (gdy na nim zainstalowany jest system) raczej nie zwiększa niezawodności i wydajności transmisji danych. Pozostałe odpowiedzi raczej nie powinny być brane pod uwagę ;)

 

Btw

Poprawna odpowiedź to B, mimo że RAID1 odpowiada za dublowanie danych.

albo

RAID1 odpowiada za dublowanie danych, mimo to poprawna odpowiedź to B.

komentarz 19 czerwca 2019 przez sylwia1408 Nowicjusz (140 p.)
Dziękuję za odpowiedź, teraz już wszystko jasne (właśnie nad odpowiedzią C rozmyślałam).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,036 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 363 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2019 w Egzaminy zawodowe przez Majkel14xd Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 279 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2018 w Egzaminy zawodowe przez nielotweb Bywalec (2,240 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...