• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki jest najprostszy język programistyczny...

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
500 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Ygrek Nowicjusz (190 p.)
Jak wspomniałem w tytule mam pytanie jaki jest najprostszy język do napisania keyloggera/hooka

 

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

ps:Nie chodzi mi o takie coś jak w pythonie ściągasz sobie pnyput master i masz w 8linijkach keyloga mi chodzi o coś co będzie działać na każdym komputerze po kompilacji do pliku .exe
komentarz 18 czerwca 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
A w jakim celu chcesz napisać keylogger lub hook?
komentarz 18 czerwca 2019 przez Ygrek Nowicjusz (190 p.)

@Patrycjerz, Edukacyjnym mam w planach zostać pentesterem dlatego muszę posiadać taką wiedzę

 

komentarz 18 czerwca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
dobry pentester potrafi kodować w jakimś języku, znam kilku pentesterów i każdy z nich umie całkiem ładnie pisać w pytonku, a kilku też dobrze ogarnia javę...
komentarz 18 czerwca 2019 przez Ygrek Nowicjusz (190 p.)

@Tomek Sochacki Dobry Pentester powinien znać jak najwięcej możliwości napisania szkodliwego oprogramowania by móc z nim lepiej walczyć

 

2
komentarz 18 czerwca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
@Ygrek, dobry pentester to przede wszystkim człowiek, który wie, że same kwestie czysto techniczne to tylko część całej jego pracy :) Mam wrażenie, że wiele osób tu obecnych na forum utożsamia pracę pentesterów czy hakerów z ludźmi, spędzającymi 25h/dobę przy kompie... a uwierz mi, często inne kwestie są dużo ważniejsze :)
komentarz 18 czerwca 2019 przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)

@Ygrek,  Assembly jest najprostszym językiem, a przy okazji pozwoli ci zrozumieć jak takie programy działają(np. wywołania systemowe) co na pewno przyda się w pracy pentestera.

Ma to szczególna role że jako pentester nie będziesz miał do czynienia z kodem lecz właśnie z jakimś execiem. 

I exe nie uruchomi się na każdym komputerze. 

komentarz 18 czerwca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Nie chodzi mi o takie coś jak w pythonie ściągasz sobie pnyput master i masz w 8linijkach keyloga mi chodzi o coś co będzie działać na każdym komputerze po kompilacji do pliku .exe

A o czyms takim jak rozne systemy juz slyszales? I o tym, ze nie kazdy system wspiera pliki.exe

EXE (od ang. executable, wykonywalny) – rozszerzenie nazwy pliku wykonywalnego w systemach Microsoft WindowsMS-DOS oraz OS/2; pliki o tym rozszerzeniu w zamierzeniu zawierają przede wszystkim skompilowany kod maszynowy programu, choć może zawierać także inne zasoby (np. dotyczące struktury okienikony, obrazy, dźwięki, itp.).

I skoro pena testy to chyba jeszcze kalilinux, jak sie nie myle

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Nie chodzi mi o takie coś jak w pythonie ściągasz sobie pnyput master i masz w 8linijkach keyloga mi chodzi o coś co będzie działać na każdym komputerze po kompilacji do pliku .exe

Hakierze! Pythona też możesz spakować w exe: http://www.pyinstaller.org/

0 głosów
odpowiedź 18 czerwca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

https://www.autohotkey.com

można go kompilować do exe'ka

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 730 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 395 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 209 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez fixman0 Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...