• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana rozmiaru pojemności dysku, odzyskanie danych, instalacja windows 10, Boot

Object Storage Arubacloud
0 głosów
474 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Dawid Rosiak Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich tu Dawid i opisze mój problem. Ściągałem  instalator Windowsa 10 program kazał podłączyć mi dysk zewnętrzny więc podłączyłem DYSK ADATAV HD710P-2T (2000GB) z myślą że instalator stworzy po prostu jakieś oddzielny folder i  tam zapisze obraz windowsa. Okazało się że wszystko z mojego dysku się usunęło a a instalator po porostu utworzył obraz instalacji windows 10. Teraz wyświetla mi dysk, nie całe 30gb a zajete jest nie całe 4. Osobiście dla mnie to jest tragedia bo miałem tam okolu 10000 zdjęć, muzyke która zbierałem przez całe życie i dokumenty związane z praca które są mi potrzebne zeby zarabiać pieniądze na życie. Najgorsze jest to w tym ze jestem za granica dokładnie w Niemczech i nie mam za bardzo dostępu do osób zajmujących sie takimi rzeczami. Jesteście mi w stanie pomoc żebym to sam naprawił czy raczej jechać do polski i znaleźć profesjonalistę ? Mam podstawą wiedzę informatyczna (chodziłem 4 lata technikum informatycznego) chodź nie byłem pilnym uczniem  i nigdy nie lubiłem i nie umiałem programowania czy innego typu rzeczy. Najbardziej mi zależy na zdjęciach (jpg) muzyce (mp3) i dokumentach (doc i pdf).

PS. Teraz pokazuje mi całka inna nazwe dysku "ESD-USB"

I jeszcze jedno pytanie czy jak już mam ta instalacje na tym dysku to czy mogę to wykorzystac i zainstalować  tego windowsa  z tego dysku czy raczej nic nie kombinować ?

 

Bardzo bym prosił o pomoc i z góry dziekuje
komentarz 17 czerwca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Taki instalator robi się na pendrive 32GB i chyba podaje ostrzeżenie że wszystkie dane zostaną na nim skasowane.

Lepiej dać dysk do odzyskiwania przez dobrą firmę. Może nie skasował wszystkiego przy formatowaniu a jedynie tablicę sektorów. Ale i tak będzie ciężko odzyskać.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 czerwca 2019 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Nadpisany obszar przepadł bez śladu i nadziei. Pozostałą zawartość możesz odzyskać, ale ponieważ zniszczyłeś struktury logiczne, dostaniesz pliki luzem. Kup sobie program DMDE i przeczytaj instrukcję, bo takich rzeczy w technikum nie uczą.

 

Teoretycznie instalacja windowsa z tego nośnika nie powinna bardziej zaszkodzić - raczej zwracaj uwagę, by niczego więcej na nim nie zapisywać.

 

Faktycznie nie byłeś pilnym uczniem, skoro nie czytasz komunikatów...;)
komentarz 18 czerwca 2019 przez Dawid Rosiak Nowicjusz (120 p.)
A Tym programem przywrócę dysk do przedniego rozmiar? I co masz na myśli mówiąc luzem, przecież zdjęcia czy muzyka jak i dokumenty tak czy tak  były luzem a nie zapakowane.

 

, jeszcze ktoś ma zdanie na tem temat ?  Wolałbym się nie sugerować jedną opinią i bardzo bym prosił jeszcze o opinie innego użytkownika.

 

PS. Daruj sobie uszczypliwości, ale mimo tego dziękuje. Pozdrawwiam i z góry dzięki :)
komentarz 30 września 2019 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Luzem = bez struktury katalogów, nazw i atrybutów.,

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 408 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 195 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Victor Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 218 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez ProTass Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...