• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technik programista w technikum czy jest dla mnie dobrym wyborem? Czy lepiej wziąść zwykłego informatyka?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,637 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez igormessi22 Nowicjusz (120 p.)
Mam taki problem bo nie wiem czy sobie poradzę w technikum na profilu Technik Programista

Mój angielski nie jest na wysokim poziomie. Z matmą jest lepiej mam z niej 4

Cały czas się waham czy dam sobie radę z innych przedmiotów mam 4 i 5 ale to raczej mało istotne.

Co radzicie mi zrobić?
2
komentarz 16 czerwca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

wziąć* angry

1
komentarz 23 czerwca 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

wziąć* angry

No nie każdy miał szóstkę z Polskiego. angel

No ale dobrze, że chociaż zwróciłeś uwagę. cool

komentarz 24 czerwca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Do pisania podstawowych zdań w j. polskim nie jest potrzebna 6, matura czy praca magisterska. Wystarczy trochę znać słownik i ortografię.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Zastanawia mnie no i po co to wszystko, idąc do pracy i tak zaczynasz z pustą kartą, tak jakby od nowa. To, że masz 4 czy 5 nikogo nie będzie interesować - dostaniesz zadanie i masz się douczyć na tyle by go wykonać i koniec. Wątpię, że ktoś będzie patrzył jakie oceny miałeś w szkole - powiem więcej każdy będzie miał to w głębokim poważaniu.

Obecnie liczą się dwie rzeczy:

1. Umiejętności (rzeczy które jesteś w stanie ogarnąć na już) które masz

2. Plecy (inaczej tzw. kontakty)

Te programy (nauczania) i tak są zrobione tak żeby nawet największy głąb (bez urazy) przeszedł - podam Ci przykład z mojego podwórka gość nie chodzi kompletnie do szkoły a co roku zdaje (jak to jest możliwe?), ba nawet lepiej on zdaje z dobrymi ocenami bo każdą (nkl) poprawia na 3, 4 a nawet 5 - i gdzie tu jest sprawiedliwość?

Ty chodzisz dzień w dzień, codziennie widzisz te same twarze (do obrzydzenia), test czy nie - zima, lato, jesień a taki robi sobie wakacje cały rok i jest na równi z tobą - tylko kombinatorzy i cwaniaki się jakoś trzymają taka prawda.
0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Podales mało informacji, generalnie idź na ten kierunek, który Cię interesuje.
komentarz 16 czerwca 2019 przez igormessi22 Nowicjusz (120 p.)
Ale ja nie wiem czy sobie poradzę powiec jakie informacji oczekujesz?
komentarz 16 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Jak Ty nie wiesz, to tym bardziej my nie wiemy. Jakiej odpowiedzi oczekujesz?
komentarz 16 czerwca 2019 przez igormessi22 Nowicjusz (120 p.)
Czy z moimi wynikami w nauce sobie poradzę?
komentarz 16 czerwca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Mając do dyspozycji informację że z matematyki masz 4 to nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Wszystko zależy od nauczycieli, od Ciebie (na ile będziesz się przykładał, starał się to zrozumieć), Twojego podejścia, etc.
1
komentarz 16 czerwca 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Warto też dodać, że po przejściu do nowej szkoły często okazuje się, że Twoje 5 i kolegi 3 (lub odwrotnie) z gimnazjum oznaczają ten sam poziom umiejętności, więc... ^^ co tu doradzać. Jak Ci będzie zależało, to dasz radę.

0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Nauka na tym profilu stoi na bardzo niskim poziomie jeśli chodzi o przedmioty zawodowe. Nauczyciele, którzy uczą programowania to zazwyczaj ludzie co są po jakimś śmiesznym kursie lub przeczytali jakąś książke i ich wiedza praktyczna jest w zasadzie bardzo mała. Nie liczyłbym, że po wyjściu z tego technikum będzie z ciebie dobry programista dzięki wiedzy, którą ci tam przekazano. Jak już to dzięki własnemu rozwojowi. Są oczywiście technika czy też nauczyciele, którzy dobrze uczą i mają jakiekolwiek pojęcie o tym czego uczą bo pracowali x czasu w branży ale są to jednostki, które zdarzają się bardzo rzadko. Technik informatyk? Sytuacja w zasadzie niemal identyczna jak u programisty z tym, że tutaj będziesz miał okazje chociaż trochę ze sprzętem popracować i szansa na trafienie na dobrego nauczyciela od sieci czy sprzętu jest napewno większa niż na programiście. Co do tego czy się dostaniesz: to szkoła ustala progi punktowe. Przelicz sobie wszystko, dowiedz się ile szkoła oczekuję np. Poprzez zadzwonienie do sekretariatu szkoły i spytanie. Do jednej szkoły przyjmą cię z 2 a do drugiej nie przyjmą z 4 , to zależnie od szkoły.
komentarz 16 czerwca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
zgadzam się w stu procentach, nie znam zadnego programisty, ktory przyznalby, że faktycznie technikum coś mu dalo... nie, tam nie ma ludzi... ja zreszta zawsze mowie - chcesz uczyc innych, to najpierw popracuj chociaz z 2-3 lata jako programista w komercyjnych apkach i dopiero bierz sie za nauczanie... niestety w Polsce takich nauczycieli nie ma :(
komentarz 16 czerwca 2019 przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)
Oczywiście, że nie ma, bo kto normalny z 2-3 letnim doświadczeniem komercyjnym miałby zaczynać uczyć w szkole, gdzie zarobi 3-4 razy mniej i przyjmie na siebie więcej obowiązków, w tym użeranie się z nierzadko trudną młodzieżą...

W ogóle to czasem zastanawiam się na jakiej zasadzie funkcjonuje polskie szkolnictwo, gdzie nauczyciel stażysta zarobi 2 tyś zł (o ile podłapie gdzieś pełny etat).
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Spróbuj rozwiązać proste zadanie testowe. Dla ułatwienia dodam że musisz dodatkowo napisać funkcję dodającą dwie liczby w postaci łańcuchów bo zwykłe dodawanie przekroczy zakres maksint.

Jeśli jakakolwiek dwucyfrowa liczba jest odwrócona i dodana do siebie, a proces powtarza się w kółko, w końcu pojawi się numer palindromiczny (tj. Taki, który odczytuje to samo do przodu, jak do tyłu).
Rozważmy więc liczbę 19. Po odwróceniu daje 91. Następnie 19 + 91 = 110.
I powtarzając, 110 + 011 = 121, który jest palindromiczny po zaledwie dwóch operacjach.
Która dwucyfrowa liczba wymaga największej liczby operacji przed osiągnięciem sumy palindromicznej? Ile takich operacji jest wymaganych?
Oczywiście będą dwie odpowiedzi - jedna będzie odwrotna do drugiej. Każda z nich jest do przyjęcia.
komentarz 23 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Co ma udowodnić to zadanie?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,421 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,695 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pieseł Nowicjusz (150 p.)
+1 głos
5 odpowiedzi 10,139 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...