• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zaplanować system modali do wielokrotnego wykorzystania.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
163 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w JavaScript przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Hej stoję przed problemem stworzenia systemu otwierania okienek. Projekt pisze w React + Redux jednak trafiłem na pewien problem. Mam kilka okienek które można otwierać z poziomu różnych komponentów. Aby zrealizować takie okienka zrobiłem w redux state który przetrzymuje tablice modali w którym zapisuje propsy dla modali oraz ich "typ" po którym określam jaką treść dokładnie wyświetlić.  Komponenty które chcą wyświetlić modal robią dispatch z danymi potrzebnymi do otwarcia modala i modal się pokazuje.

Obecnie mam problem z obsługą zdarzeń z modala. Zastanawiam się jak to wykonać. Po wykonaniu niektórych operacji komponent który wywołał modal powinien otrzymać od modala informacje co użytkownik kliknął w modalu. Jednak nie wiem jak to najlepiej rozwiązać.

Mógłbym w dispatch`u otwierającym modala przesłać jakiegoś callbacka jednak nie przemawia do mnie to rozwiązanie ponieważ nie chciał bym przetrzymywać w redux funkcji i innych danych niemożliwych to serializacji.

Zastanawiam się nad stworzeniem jakiegoś osobnego systemu eventów, lub nad zaprogramowanie własnego connecta reagujacego na dispatch eventów, a nie tylko na stan aplikacji. Jednak też nie jestem przekonany czy będzie to lepsze podejście. Może znajdzie się jakieś 3 rozwiązanie? ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Jeżeli chcesz planować poszczególne projekty to użyj Event Stormingu.
komentarz 15 czerwca 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Nie chce planować całego projektu tylko architekture jednej częsci systemu. Brakuje mi sposobu implementacji a nie podziału.
komentarz 15 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Kilka razy tworzyłem coś w stylu okienek w JavaScript i C++, chodzi o okna które można przesuwać i zamykać/minimalizować jak w Windows?
komentarz 15 czerwca 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Chodzi o zarządzanie wieloma takimi okienkami. Z tym ze nie potrzebuje prezeciągania / minimalizowania. Potrzebuje jedynie wyświetlić ich kilka na sobie. No i potrzebuje podejścia które będzie pasowało koncepcyjnie do React.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2020 w JavaScript przez Bish0p Obywatel (1,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 507 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2018 w JavaScript przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2022 w JavaScript przez warzywko13 Użytkownik (840 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...