• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

RWD - wymiary projektowania strony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
635 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2019 w HTML i CSS przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Witam.

Ostatnio zająłem się pewnym projektem trochę bardziej rozbudowanym. Po zrobieniu makiet poglądowych przeszedłem do robienia projektu graficznego. Mam zarys projektu w głowie, ale utknąłem na wyborze rozdzielczości na którą będę projektował tą stronę. Zacząłem od desktop first (nie jestem projektantem nie wiem czy tak można). W internecie wyczytałem że strona ma mieć max 1920 szerokości, a kontent ma mieć max 1200 px szerokości. Tylko że przy takim podejściu po bokach zostają dosyć duże paski. Jak w takim razie zrobić layout strony one page (z kontentem na 100% okna) zachowując podane rozmiary. Czy może ja coś źle zrozumiałem. Proszę o jak najłatwiejsze wytłumaczenie mi tego. :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 czerwca 2019 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
edycja 15 czerwca 2019 przez Greeenone
 
Najlepsza

Wydaje mi się, że sam kontent ma być na 1200px a dekoracje jak tło itp. mogę przekraczać owe 1200px. Tutaj masz przykład strony Reacta: https://reactjs.org/. Kontent nie przekracza 1260px i mimo to nie ma białych pasków

< Ustawiasz tło które rozciąga się na całą szerokość >

< Ustawiasz container / pojemnik na 1200px >

< Zawartość nie przekracza 1200px >

Co do projektowania itd to polecam wykonywać projekt graficzny najpierw na wersje PC potem mobilną a przy kodowaniu na odwrót. Najpierw wersja mobilna a następnie desktop :)

komentarz 14 czerwca 2019 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
A no tak, że też o tym nie pomyślałem. Dzięki wielkie to wiele wyjaśnia :P

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2017 w HTML i CSS przez krzychu1324 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,533 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w Nasze projekty przez MrHerman Nowicjusz (210 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...