• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technik programista/informatyk czy się dostane.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,449 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Parner Nowicjusz (120 p.)
Witam, wiem, że już kiedyś takich pytań było dużo, ale czasy się pozmieniały i aktualnie do szkół średnich startują dwa roczniki. W dwóch pierwszych wyborach dałem technika programistę oraz informatyka. Informatyka to moja pasja od najmłodszych lat, już w wieku 13 lat bawiłem się w linuxie, stawiałem serwery etc. No ogólnie bardzo mnie to ciekawi i co najważniejsze sprawia mi to przyjemność ;). Oba kierunki bardzo mnie interesują tylko pytanie czy się dostane. Egzaminy poszły mi średnio, jedynie z polskiego i w miare z angielskiego mi poszło, matematyka pewnie tragedia. Moje oceny

-J.Polski 4

-J.Angielski 4

-Matma 3

-Fizyka 3

-Informatyka 5
komentarz 13 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Skoro sprawia Ci to przyjemność, to nie wybieraj technika, jakiegokolwiek. Osobiście twierdze, że trudno było by się nie dostać, z obojętnie jakimi ocenami, nie masz się o co bać. Po za tym szykuj się na 40 osobowe klasy.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2019 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Myślę, że bez problemu się dostaniesz. Z reguły pod uwagę są brane polski, angielski, matma i możliwe że informatyka w tym przypadku, a u ciebie tylko z matmą jest raczej słabo. Zastanów się jednak, czy warto - skoro interesujesz się tym od dłuższego czasu, to prawdopdobnie niczego (albo bardzo niewiele) nowego się nie dowiesz, a przesiedzisz rok dłużej. Moim zdaniem lepiej dla ciebie będzie pójść po prostu do byle-jakiego liceum i rozwijać się we własnym zakresie. Poziom w szkołach średnich ukierunkowanych (technikum) jest naprawde niski. Najlepiej pójść do średniego liceum, żeby nie musieć za dużo czasu poświęcać na nauke do szkoły i rozwijać się samemu w tym co cię interesuje. Sam byłem w technikum (technik informatyk) - stąd taka opinia.
komentarz 13 czerwca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Wszystko zależy od kryteriów szkoły. Progi punktowe etc. O takowych możesz się dowiedzieć będąc na dniach otwartych , targach edukacyjnych lub dzwoniąc do sekretariatu szkoły. My tutaj średnio możemy udzielić jednolitej odpowiedzi bo do jednej szkoły z takimi wynikami się dostaniesz a do drugiej już nie ;)

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 10,178 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 2,755 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...