• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technik programista/informatyk czy się dostane.

0 głosów
225 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Parner Nowicjusz (120 p.)
Witam, wiem, że już kiedyś takich pytań było dużo, ale czasy się pozmieniały i aktualnie do szkół średnich startują dwa roczniki. W dwóch pierwszych wyborach dałem technika programistę oraz informatyka. Informatyka to moja pasja od najmłodszych lat, już w wieku 13 lat bawiłem się w linuxie, stawiałem serwery etc. No ogólnie bardzo mnie to ciekawi i co najważniejsze sprawia mi to przyjemność ;). Oba kierunki bardzo mnie interesują tylko pytanie czy się dostane. Egzaminy poszły mi średnio, jedynie z polskiego i w miare z angielskiego mi poszło, matematyka pewnie tragedia. Moje oceny

-J.Polski 4

-J.Angielski 4

-Matma 3

-Fizyka 3

-Informatyka 5
komentarz 13 czerwca przez tkz Dyskutant (8,640 p.)
Skoro sprawia Ci to przyjemność, to nie wybieraj technika, jakiegokolwiek. Osobiście twierdze, że trudno było by się nie dostać, z obojętnie jakimi ocenami, nie masz się o co bać. Po za tym szykuj się na 40 osobowe klasy.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 czerwca przez Criss Mędrzec (171,460 p.)
Myślę, że bez problemu się dostaniesz. Z reguły pod uwagę są brane polski, angielski, matma i możliwe że informatyka w tym przypadku, a u ciebie tylko z matmą jest raczej słabo. Zastanów się jednak, czy warto - skoro interesujesz się tym od dłuższego czasu, to prawdopdobnie niczego (albo bardzo niewiele) nowego się nie dowiesz, a przesiedzisz rok dłużej. Moim zdaniem lepiej dla ciebie będzie pójść po prostu do byle-jakiego liceum i rozwijać się we własnym zakresie. Poziom w szkołach średnich ukierunkowanych (technikum) jest naprawde niski. Najlepiej pójść do średniego liceum, żeby nie musieć za dużo czasu poświęcać na nauke do szkoły i rozwijać się samemu w tym co cię interesuje. Sam byłem w technikum (technik informatyk) - stąd taka opinia.
komentarz 13 czerwca przez PreZmyK Pasjonat (17,930 p.)
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca przez Kuba776 Bywalec (2,320 p.)
Wszystko zależy od kryteriów szkoły. Progi punktowe etc. O takowych możesz się dowiedzieć będąc na dniach otwartych , targach edukacyjnych lub dzwoniąc do sekretariatu szkoły. My tutaj średnio możemy udzielić jednolitej odpowiedzi bo do jednej szkoły z takimi wynikami się dostaniesz a do drugiej już nie ;)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

67,091 zapytań

114,027 odpowiedzi

241,646 komentarzy

47,017 pasjonatów

Przeglądających: 102
Pasjonatów: 0 Gości: 102

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...