• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Huawei P8 Lite-przestał działać i ładować się, po chwili wszystko było ok. Jaka może być przyczyna?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,604 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2019 w Urządzenia mobilne przez serdaw Użytkownik (740 p.)

Witam.

Dziś przytrafił mi się taki incydent z Huawei P8 Lite. Mianowicie rano włączyłem telefon i działał poprawnie. Służył mi on do sprawdzanie Facebooka i Messengera. Około 14.00 - 14.30 telefon przestał działać. Nie włączał się, a po podłączeniu do ładowarki nie zaświeciła się dioda ładowania ( jest w pełni sprawna ). Po upływie około pół godziny telefon zaczął działać ( dało się go włączyć oraz po podłączeniu do ładowanie zaświeciła się dioda ładowanie ). Mam teraz pytanie, czy może to oznaczać, że telefon się zepsuje w najbliższym czasie? Może zna ktoś powód jaki mógł spowodować takie zachowanie telefonu.

komentarz 13 czerwca 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
1. Polałeś telefon wodą?
2. Używasz oryginalnej ładowarki?

3. Przytrafiło Ci się już to kiedyś?
4. Spadł kiedyś telefon? (Widziałem przypadki, w których telefon po prostu był na złom, po uderzeniu w czuły punkty)
5. Telefon był gorący niż zwykle? (Mógł się przegrzać)
komentarz 13 czerwca 2019 przez serdaw Użytkownik (740 p.)

1) Nie, telefon nigdy nie miał kontaktu z wodą

2) Tak, jest to oryginalna ładowarka Huawei

3) Nie, był to pierwszy raz

4) Tak, ale było to około roku temu i spadł z niewielkiej wysokości ( był w etui i szkle hartowanym ). Po incydencie działał bez problemu. 

5) Był ciepły, gdyż użytkowałem go przez jakiś czas grając w grę, ale chyba nie bardziej niż zwykle

komentarz 13 czerwca 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Odnosząc się do punktu 5. Twój telefon postanowił sobie "ulżyć" :)

Teraz masz dwie drogi:
1. Nic sie nie stanie - było to jednorazowe

2. Coś sie w telefonie spaliło...
komentarz 13 czerwca 2019 przez serdaw Użytkownik (740 p.)

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

komentarz 14 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)

@MsMaciek123, Co się mogło w telefonie "spalić" grając w gry??

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 14 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Jeżeli telefon jest używany dość często to po jakimś czasie od użytkowania bateria zaczyna się wypuklać co skutkuje zmniejszeniem żywotności baterii, a czasem do całkowitego rozładowania gdzie taka bateria nie może być już ponownie naładowana. Czasem przy takich opcjach może wystąpić zwarcie (tylko gdy telefon był włączony) więc jest to prawdopodobne że musisz wymienić baterie i płytę główną.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,055 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 49 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2018 w Urządzenia mobilne przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...