• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Porady odnośnie forum

Object Storage Arubacloud
0 głosów
248 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2019 w Nasze projekty przez kalczur Gaduła (4,320 p.)
edycja 12 czerwca 2019 przez kalczur

Witam,
jestem w trakcie pisania forum na szkolny projekt i chciałbym usłyszeć jakieś opinie.
Co trzeba zmienić, dodać itd. 
Tutaj link: https://forum-informatyka.000webhostapp.com
Nie działa jeszcze szukanie i chcę dodać jakąś punktacje za dodanie pytania, odpowiedź i głosy. No i jeszcze muszę ustawić bootstrapa pod małe rozdzielczości.

Jeśli nie chcę wam się tworzyć konta to możecie zalogować się na to:
login: pawell
pass: Pawel123

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Na pewno kolorystyka, bo oczy bolą od patrzenia na te kolory
Może poszukaj jakichś gotowych połączeń

Co do reszty, to zależy co chcesz, żeby było ocenione
i z jaką dokładnością

Np czy chcesz ocene konkretnych mechanizmów, czy ocene samego UI, czy ocene jakości kodu html, czy jakości kodu php

I też jak dokładnie, bo inaczej będzie się oceniać projekt kogoś kto robi pierwsze kroki, a inaczej kogoś, kto myśli o jakiejś pracy
komentarz 12 czerwca 2019 przez kalczur Gaduła (4,320 p.)
Zdecydowanie ktoś kto robi pierwsze kroki. Strona tylko i wyłącznie do projektu na zajęcia. Chodziło mi raczej o ogólną wygodę z poruszania się po stronie i wygląd. To na co zwraca uwagę osoba która pierwszy raz z niej korzysta i się zaloguje.
1
komentarz 12 czerwca 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Wygoda poruszania sie to w sumie klasyka, wygląda to jak najzwyklejsze forum które ma swoje lata, ale może być użyteczne

Ale wizualnie razi w oczy, albo źle dobrane odcienie, albo źle dobrane kolory

Co do samego designu to jest taki sobie, ale jest wystarczający, osobie która szuka forum do znalezienia konkretnej wiedzy by to nie przeszkadzało, ale przeszkadzałoby to osobie, która może chcieć spędzać na forum więcej czasu -> a konkurencja ma ładniejszy wygląd

Co do kodu, widze tutaj użytego bootstrapa, który jest używany chyba tylko do projektowania UI, to niepotrzebne zwiększanie rozmiaru strony, lepiej byłoby użyć jakiegoś css grid albo flexbox

Bootstrap jest dobry (w obecnych czasach) tylko, kiedy chcesz używać jego komponentów, kiedy tworzysz coś co z założenia nie musi być piękne... ale też nie chcesz żeby było bardzo brzydkie
Przykładowo panel zarządzania czymś, gdzie skupiamy się na użyteczności, a nie efektach wizualnych
komentarz 12 czerwca 2019 przez kalczur Gaduła (4,320 p.)
Dzięki za przydatną odpowiedź
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Możesz wrzucić kod na Githuba?
komentarz 12 czerwca 2019 przez kalczur Gaduła (4,320 p.)

Zaznaczam, że jestem początkujący więc pewnie znajdzie się sporo błędów w php
https://github.com/kalczur/forum

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Skrypt "zaloguj.php", jest koszmarnie zaprojektowany, ogólnie to forum u mnie w połowie nie działa albo coś działa i nie ładuje. Wiele bugów, patrzenie na UI powoduje ból oczu i krwotok.
komentarz 12 czerwca 2019 przez kalczur Gaduła (4,320 p.)
Poczytam więcej na ten temat i napiszę skrypt logowania od nowa.
Mógłbyś wskazać co konkretnie nie działa poza tym co wymieniłem w opisie?
komentarz 12 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Nie wyświetla się połowa strony, czasem tekst się dziwnie obraca (CSS), nie mogę się zarejestrować, czasem pole tekstowe się buguje.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 363 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2015 w HTML i CSS przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 476 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2019 w Systemy CMS przez Rozdrabniarka Początkujący (470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 551 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez Rozdrabniarka Początkujący (470 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,646 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...