• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Montowanie Symfony na serwerze

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
414 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2019 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Cześć.

Mam pytanie odnośnie montowanie Symfony na serwerze. Wiem , że ten temat był już poruszany wielokrotnie.Ale pytanie odnośnie instalacji na honstingu.Poytam ponieważ w różnych artykułach inaczej piszą , jedni ,że się da inni , że się nie da dla Symfony.Jak to wygląda z punktu fizycznego ?
komentarz 10 czerwca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

pytanie odnośnie montowanie

 poruszany wielokrotnie.Ale pytanie odnośnie instalacji na honstingu

 artykułach inaczej piszą , jedni ,że się da inni , że się nie da dla Symfony

 Jak to wygląda z punktu fizycznego ?

Czasem piszę na tym forum pod wpływem, lewą ręką korzystając z  niewspółgrającej klawiatury, no ale litości. Szanujmy swój czas.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Na serwerze, do którego masz pełny dostęp, da się bez problemu. Jak rozumiem miałeś na myśli hosting współdzielony, na takim się da zainstalować jeśli masz dostęp do konsoli przez SSH. Jeżeli nie to możesz po prostu zainstalować lokalnie i przerzucić na serwer wszystkie pliki ręcznie, trochę bardziej upierdliwe, ale też się da.
komentarz 10 czerwca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Co to znaczy zainstalować kolanie co masz na myśli ?
komentarz 10 czerwca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Normalnie, przygotować tak samo aplikację jakbyś ją instalował na serwerze, tyle że lokalnie i na serwer przesłać ręcznie gotowe pliki przez SFTP/FTP itd. Jeżeli nie masz dostępu do konsoli na serwerze to inaczej raczej tego nie zrobisz.
komentarz 11 czerwca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Mam jeszcze jedno pytanie.Bo jak zamontuje na hostingu w folderze public_html swój projekt to w ssh odwołuje się do tego folderu i w konsoli uruchamiam pliki symfony dobrze to kumam ?
komentarz 11 czerwca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Wszystkie pliki Symfony mają być katalog wyżej, przed public_html, bo nie mają być dostępne publicznie. Obecny katalog publiczny Symfony (w wersji 3 web/, a w wersji 4 public/) zamieniasz na public_html (po prostu zmiana nazwy + https://symfony.com/doc/current/configuration/override_dir_structure.html#override-web-dir)

komentarz 11 czerwca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Mam mały problem jak wrzucam pliki przed public_html to nie widzi strony,dopiero jak podam ściszę /web to wchodzi .I drugi problem to nie łączy się z bazą danych.Jak uruchamiam lokalnie za pomocą php bin/console server:run to łączy się już z bazą danych na serwerze a jak wejdę z localhost/web to widzi bazę danych z localhosta pomimo , że w config jest ustawione do bazy danych na serwerze.Jak mogę to naprawić ?
komentarz 11 czerwca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Musisz wrzucić pliki tak, aby wszystko poza web nie było widoczne z poziomu serwera. Czyli katalog wcześniej przed public_html. Jeżeli wrzuciłeś tak, że po dopisaniu web wchodzi, to wygląda jakbyś całość wrzucił publicznie - gdybyś wrzucił poziom niżej, to serwer by nie wiedział, że istnieje tam gdzieś jakiś web. Następnie usuwasz public_html na serwerze, zmieniasz nazwę web na public_html i robisz to co pod podanym linkiem.

Nie zrozumiałem zupełnie problemu z bazą. Na serwerze widzi lokalną bazę z Twojego komputera? To raczej niemożliwe bez odpowiedniej konfiguracji. Po zmianie danych do bazy w plikach na serwerze powinien korzystać z tej bazy. Jeśli tak się nie dzieje możesz jeszcze spróbować np. wyczyścić jakiś cache.
komentarz 11 czerwca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

Dziękuje za pomoc Symfony trzymał w cache i dlatego nie działało.A z tym folderem to racja.Mam jeszcze pytanie odnośnie biblioteki KnpSnappyBundle do generowania PDF.Ona wymaga zainstalowania wkhtmltopdf.Rozumiem ,że wkhtmltopdf instaluje na serwerze i podpinam ścieżkę do symfony ? Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

komentarz 12 czerwca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Widzę na stronie, że tą bibliotekę instaluje się w systemie, nie do Symfony czy projektu. Jednak nie korzystałem z niej nigdy albo jej nie kojarzę. Sama instalacja bundle w Symfony jest opisana w README: https://github.com/KnpLabs/KnpSnappyBundle/blob/master/README.markdown#installation i niżej jest też pokazane ustawienie ścieżek do tej biblioteki w konfiguracji w Symfony.
komentarz 12 czerwca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
A jaką bibliotekę do PDF mógłbyś polecić ?
komentarz 12 czerwca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ostatnio chyba z mpdf korzystałem, ale wiele ich różnych jest.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 605 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2019 w PHP przez XedeX Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 161 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2019 w PHP przez Q7V Gaduła (4,250 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...