• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwijanie aplikacji w Vue i CakePHP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
222 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w PHP przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
Witam, ostatnio zacząłem poszerzać swoją wiedzę pisząc aplikacje we frameworku vuejs. Frontend mam już mniej więcej przygotowany. Tylko zastanawiam się jaką drogą lepiej pójść. Zamierzam zrobić system logowania w CakePHP, Laravelu lub Symfony. Moje pytanie brzmi, w którym z nich będzie mi łatwiej zrobić bezpieczny system logowania, a także, który z tych frameworków będzie lepiej współpracować z vue? Efekt prac chciałbym również wrzucić na serwer, aby sprawdzić jak będzie to wszystko funkcjonować.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
vue to framework frontendowy i nie ma żadnego związku z back-endem. Nie piszę obecnie w PHP ale jeśli już chcesz w nim robić API to chyb a najlepszym wyborem byłoby Symfony, wydaje mi się, że jest to obecnie jeden z najlepiej wspieranych i rozwijanych frameworków - ale niech mnie sprostują w razie czego spece od PHP.

Proponuję abyś zrobić sobie całkowicie niezależne API z odpowiednimi endpointami, w razie potrzeby część z nich możesz sobie łatwo zabezpieczyć przed publicznym dostępem itd. oraz niezależny front w vue czy czym tam chcesz, który po prostu konsumuje API. Dla Vue jest też chyba ładne wsparcie z SSR next czy jakoś tak, ale w vue nigdy nie pisałem (raczej wolę Angular, ewentualnie React) więc mogę tu coś mylić, ale sądzę, że SSR na pewno jest tu jakoś ogarnięty. Można wtedy po prostu wystawić sobie middleserver w node i po sprawie.

Sam korzystam z takich właśnie rozwiązań i moim zdaniem sprawdza się to doskonale.
komentarz 9 czerwca 2019 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Jak profesjonalny programista z 5-cio letnim doświadczeniem w PHP popieram wybór Symfony, acz pewnie w Laravelu klepniesz to szybciej, za to niekoniecznie lepiej. W każdym razie Cake'a nie znam, to się nawet nie wypowiadam. Widzę, że ostatni commit sprzed 3 dni, a do tej pory żyłem w przekonaniu, że to już zdechło. Anyway, wybierz to, co wydaje Ci się bardziej zrozumiałe dla Ciebie, dobry kod można pisać prawie w każdym frameworku, tylko nie w każdym się chce ;)
1
komentarz 10 czerwca 2019 przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
Słyszałem że symfony dość skomplikowany. Czy to dobry pomysł na pierwszy framework w PHP?
komentarz 11 czerwca 2019 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Skomplikowany jak nie ogarniasz podstaw obiektowości. No i może faktycznie jak Symfony było wielką krową, to postawienie tego fw o garnięcie go było dość trudne. Nie mniej jest to jeden z przyjemniejszych frameworków, szczególnie dla ludzi, którzy cenią sobie jakość kodu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2021 w JavaScript przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2021 w JavaScript przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 353 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2021 w JavaScript przez an0nymous123 Początkujący (280 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...