• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czas z internetu c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
553 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w C i C++ przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
Witam.

Chciałbym pobrać date i godzine z internetu w c++. Polecicie jakąś bibliotekę czy coś??

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
wybrane 10 czerwca 2019 przez MegaaSoft
 
Najlepsza
Możesz skorzystać na przykład z tej strony: http://worldtimeapi.org/

Powiedzmy, że chcesz pobrać czas dla Polski - wtedy możesz pobrać czas z Warszawy, bo wszędzie w Polsce obowiązuje ta sama strefa czasowa. Wtedy możesz wykonać zapytanie GET na tym: http://worldtimeapi.org/api/timezone/Europe/Warsaw.json

Musisz się tylko wyposażyć w jakiś parser JSON i bibliotekę do wykonywania zapytań HTTP (np. cURL).
komentarz 9 czerwca 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
yy a coś mniej skomplikowanego ?? bo ja dopiero uczę się programowania od 2 miesięcy
komentarz 9 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Jeżeli ma być to czas dla Polski, wystarczy pobrać czas z systemu, ma to swoje wady, ale jest prostsze.
komentarz 9 czerwca 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
Ale ja nie chce czasu lokalnego. Tylko aby każdy miał ten sam czas
komentarz 9 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
To jak chcesz inaczej to zrobić? Nie masz innej możliwości
komentarz 10 czerwca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Nie wiem, czy Eryk dostal minus, bo rozwiazanie, bylo zbyt skomplikowane? Bo jesli tak, to polecam autorowi wrocic do tego zadania za kilka miesiecy, a jak to ktos inny byl, to nie wiem czemu niby.

I mamy jedna strefę, ale rpznoca miedzy wschodem a zachodem Polsko wynosila, w niektorych miejscach 2 min chyba, czy jakos tak. 

A do autora:

Tylko aby każdy miał ten sam czas

Chcesz odczytac, czy ustawic czas? Bo skoro chcesz go odczytywac, to mozesz to lokalnie lub robiac zapytanie do strony z zegarem atomowym lub cos. 

komentarz 10 czerwca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Patrząc w profil autora pytania, można dojść do wniosku, że lubi dawać minusy. winkCzy słusznie - nie wnikam.

Dwa skrajne punkty Polski w kierunku Zachód-Wschód (odczytuję z Wikipedii):

Różnica pomiędzy tymi punktami wynosi 10°02', czyli około 10°.

10°/360° * 24h ≈ 0.67h = 40 minut

Jeżeli umiem liczyć, to trochę więcej niż 2 minuty. laugh

komentarz 10 czerwca 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
Halo ale ja już to mam i dałem jako najlepszą odpowiedź bo udałe sie LOL

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2022 w PHP przez brzuszek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,160 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2017 w PHP przez sapero Gaduła (4,100 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 1,174 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2015 w C i C++ przez Benek Szeryf (90,970 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,598 komentarzy

61,949 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...