• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

projekt sieci z VPN w GNS3

Object Storage Arubacloud
0 głosów
388 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez MrJohnWick Nowicjusz (160 p.)

Heej, 
Rozpoczynam swoją przygodę z GNS3, swoją wiedzę opieram na podstawach z technikum oraz z filmów z YT i poradników z neta. 
Chcę stworzyć projekt sieci, która będzie zawierać VPN. Mianowicie 3-4 routery routujące między sobą, podłączone do dwóch "źródeł" sieci (loopback x2) symulujące dwa oddziały, które będą się między sobą łączyć. Na samym początku mam mały problem z adresacją routerów. 
Jedna "strona" będzie mieć adresy z puli 172.16.100.0 - 172.16.100.100 a druga z 192.168.100.0 - 192.168.100.100. Jak to poprawnie rozpisać na przykładzie poniższego projektu? Czy może tak być oraz jakie dalej powinny mieć adresy routery poniżej? I czy wgl dobrze to próbuje zrobić, czy to jakieś głupoty z mojej strony i należy to zrobić inaczej? (jak?) 
Za cel projektu stawiam sobie zestawienie tunelu VPN między routerami R3 i R4 - czy to możliwe przy takim układzie? 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2019 przez MrJohnWick Nowicjusz (160 p.)

Obecnie poadresowałem wszystko w ten sposób:

Po lewej urządzenia się pingują, po prawej też, teraz pytanie czy tunel VPN (tak, myślałem o site-to-site) zrobić między R3 i R4 i to wystarczy? Czy R1 i R2 też powinny być ze sobą jakoś połączone? Czy może tam zrobić jakieś połączenie bezpośrednie do routingu?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 975 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 675 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 74 wizyt
pytanie zadane 12 lutego w Sieci komputerowe, internet przez pepo Nowicjusz (130 p.)

92,551 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...