• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Karta dzwiekowa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
519 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Emociaq Nowicjusz (120 p.)

Witam, mam oto takie pytanie ponieważ złamała mi się wtyczka od słuchawek w laptopie i połowa jej utknęła w wejsciu słuchawek. Próbowałem ją wyciągnąć na wiele sposobów w tym rozkręcając laptopa ale niestety nie udało sie. komputer wtyczke wykrywa jako całe sluchawki i nie moge tego zmienic, i tutaj moje pytanie. https://www.x-kom.pl/p/246445-karta-dzwiekowa-roccat-juke-71.html Jesli kupiłbym taka karte dzwiekowa to czy komputer wykryłby ją jako nowe urzadzenia które mogłbym ustawic na domyslnie i po podłaczeniu słuchawek działałoby? 

komentarz 8 czerwca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Wyłącz urządzenie w managerze i powinno śmigać. Sprawdź może da się też wyłączyć w BIOS.
komentarz 8 czerwca 2019 przez Emociaq Nowicjusz (120 p.)
Nie moge znależć tego urzadzenia :/
komentarz 8 czerwca 2019 przez Emociaq Nowicjusz (120 p.)
A dotego potrzebowałbym jednak tego wejscia na słuchawki jesli byłoby to mozliwe wiec czy komputer bedzie wczytywał ta karte jako nowe urzadzenie?
komentarz 8 czerwca 2019 przez niezalogowany
Myślę, że bez problemu będziesz mógł używać tej karty jako główną.
Na wszelki wypadek jak tu ktoś napisał można wyłączyć wewnętrzną kartę.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 czerwca 2019 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)

Tak. I w Windowsie i pod Linuxem możesz wybrać domyślną kartę dźwiękową (jak i wyłączyć wbudowaną jeśli preferujesz).

Co więcej, zazwyczaj Windows preferuje nowo-podłączone urządzenia (co czasem jest irytujące, szczególnie jeśli monitory mają głośniki), więc domyślnie po podłączeniu ta karta na USB powinna stać się domyślną.

Alternatywne pomysły:

  • Jeśli masz osobne wejście mini-jack (np. na mikrofon), to niektóre karty muzyczne pozwalają na zmianę przeznaczenia złącza, tj. można tam podpiąć słuchawki i przemapować złącze mikrofonowe na złącze słuchawkowe (w szczególności karty na chipach realteka, przy czym trzeba zainstalować oprogramowanie/sterowniki realtekowe).
  • Możesz w lokalnym serwisie z naprawami elektroniki zapytać, czy by nie umieli przelutować tego złącza. Choć przyznaje, że cenowo może wyjść taniej ta karta muzyczna na USB (choć mniej wygodnie).
  • Słuchawki na bluetooth nadal powinny Ci działać (o ile masz bluetooth w laptopie). Choć z nimi są inne problemy (baterie).
  • Trochę mnie korci zasugerowanie jakiś dziwactw typu pół kropelki super-glue na (szerszy) koniec igły i przykleić do pozostałości jacka, i spróbować wyciągnąć (chociaż nie wiem na ile super-glue klei metale) ;)
komentarz 9 czerwca 2019 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)

Jeszcze jeden pomysł:

  • Zarówno lokalny zegarmistrz jak i lokalny zakład jubilerski (nie mylić ze sklepem jubilerskim) powinien sobie poradzić z wyciągnięciem tej pozostałości wtyczki ze złącza za niewielką opłatą (chyba najtańsza i najszybsza opcja).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 315 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 508 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 561 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...