• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jaki ssd jest kompatybilny z moją płytą główną?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
383 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Urfaello Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 7 czerwca 2019 przez Urfaello

Heja,

generalnie to mam w planach kupić sobie skromnego ssd'ka, przełożyć na niego system, pare gierek etc. Moja płyta główna to AS ROCK N68-GS4 FX R2.0 a ssd, którego chcę kupić to https://www.amazon.de/Crucial-BX500-CT240BX500SSD1Z-Internes-5-Zoll/dp/B07G3KRZBX. Czytałem na stronce cruciala, że jest rzekomo kompatybilny ale orientując się głębiej w necie wyczytałem też, że ta płyta niby nie odczytuje takiej prędkości itd itd. Nie znam się totalnie na ssdkach jak widzicie, jest to pierwszy mój zakup takiego bajera, więc jeżeli ktoś się zna i chętnie by pomógł doradzić, czy taki ssd pasuje do płyty, to byłbym naprawdę wdzięczny. Możecie też po krótce wytłumaczyć na co patrzy się przy doborze ssd do płyty - nie musiałbym się z tym borykać w przyszłości.

Dzięki wielkie

komentarz zamknięcia: Pomoc udzielona
komentarz 7 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Każdy dysk posiadający Sata jest kompatybilny z Twoją płytą główną. Kwestia czy płyta przyjmie tyle danych. Po prostu nie wykorzystasz tego dysku w 100%, ale działać bedzie.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 czerwca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Większość dysków SSD na SATA III jest kompatybilna z SATA II. Twoja płyta główna posiada starszy SATA II, który będzie bardzo ograniczał ten dysk. Wzrost wydajności względem dysku HDD odczujesz(praca w systemie, loading), ale szału w zapisie i odczycie nie będzie. Pewnie wyciągniesz coś ok 250MB/s max 300, czyli prawie 2 razy mniej od tego co podaje producent. Rozwiązaniem jest zakup kontrolera SATA III na PCI-E, ale to będzie połowa ceny tego dysku, więc raczej się nie opłaca.
komentarz 7 czerwca 2019 przez Urfaello Nowicjusz (120 p.)
Dzięki wielkie za całą pomoc, temat do zamknięcia w takim razie. :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 175 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 272 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...