• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++ długie definicje

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
370 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2019 w C i C++ przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)

Witam mam mały problem zaczynam z c++ i wie ktoś jak zrobić długą definicje na parę linijek 

chodzi mi o 

#define

bo mam kod zawierający 1289 znaków i muszę go wpisać 120 razy w jednym pliku a nie chce mieć jednego takiego długiego pliku.

Używam visual studio 2017

komentarz 5 czerwca 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
jak słabo napisany kod ja sie pytam o definicje czy taka zadziała a ty  mi tu o kodzie wyskakujesz koleś zastanów się o czym piszesz
komentarz 5 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie muszę widzieć Twojego kodu by stwierdzić że jest słaby. Skro masz "bo mam kod zawierający 1289 znaków i muszę go wpisać 120 razy w jednym pliku a nie chce mieć jednego takiego długiego pliku." to znaczy, że jest źle napisany. Poczytaj co to funkcje i jak dzielić program na pliki.
komentarz 5 czerwca 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
ty koleś już lepiej nic nie pisz co, bo się pogrążysz
komentarz 5 czerwca 2019 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
@tkz odpowiadaj na zadane pytanie zamiast mówić ludziom, że piszą zły kod nawet go nie widząc XDD plox

To jest tak absurdalne, że nie wiem czy powinieneś dostać ostrzeżenie czy coś innego..
1
komentarz 5 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
To ostrzeżenie mi wisi. Gdyby kod był dobry, autor nie miał by takich rozterek, po za tym, nie musisz widzieć efektu twórczego by ocenić efekty.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2019 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Możesz wyrzucić ten powtarzający się kod do innego pliku i wielokrotnie korzystać z #include. A jeśli chodzi o wielo-liniowy #define, to na koniec każdej linii (z wyjątkiem ostatniej) dodajesz backslash, np.:

#define SOMEDEF line1\
line2\
line3
komentarz 5 czerwca 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
Criss dziękuje ci za to ale spójrz na moją odpowiedź wyżej już się zapytałem czy to zadziała, Ale Dziękuje za odpowiedź jeden normalny dobry człowiek na tym forum.
komentarz 5 czerwca 2019 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Szczerze, to nie mam zielonego pojęcia dlaczego dostałeś dwa minusy XD
komentarz 5 czerwca 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
Ja również tego nie rozumiem. Chyba oni czegoś nie zrozumieli w tym pytaniu. Jeszcze raz ci dziękuje
komentarz 5 czerwca 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Osobiście minusów nie rozumiem, natomiast też jestem zdania że #define brzmi podejrzanie i z dużym prawdopodobieństwem istnieje lepsze rozwiązanie... szkoda, że nie znamy kodu.
komentarz 5 czerwca 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
Uwierz mi że nie ma innego wyjścia niż #define chyba że miałbym kompa z NASA to nie pytał bym o to

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2018 w C i C++ przez jakubkoksik Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 589 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...