• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kursy webowe pana mirka

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2019 w HTML i CSS przez aleex933 Początkujący (310 p.)
Czesc Wam ;)

Mam pytanko, moze jest tu jakis programista ktora swoja nauke zaczynal od kursow pana Zelenta? A dokladnie, chcialam zapytac , czy poprzex kursy webowe pana mirka jestem w stanie nauczyc sie tworzenia strony i bloga od postaw, bez zadnego Wordpressa? Poniewaz, mialam taki pomysl na siebie, by nauczyc sie tworzenia tego, aby moc stworzyc pare blogow badz stron i wpisac to w portfolio i tak zaczac szukac pracy jako junior. Tylko nie wiem czy te kursy wystarcza by dostac taka wiedze, czy jednak jakis platny kurs?

4 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Jest takich wiele osób zapewne. Te kursy mogą dać jakieś podstawy, ale nie są najlepszej jakości w sensie wiedzy, choć co do sposobu tłumaczenia to wg mnie jest bardzo przystępny i trafny. Kluczowe jest to, aby po przerobieniu kursów MZ uczyć się i rozwijać dalej, tak jak z resztą po każdym innym kursie. Jeżeli więc liczysz, że obejrzysz ten lub dowolny inny kurs i już napiszesz świetną stronę/bloga i będziesz robił to tak przez następne lata to nie, to tak nie działa. Musisz przerobić X kursów, przeczytać X tutoriali, X stron dokumentacji, napisać X tysięcy linijek kodu i z czasem będziesz coraz lepszy. A im będziesz lepszy, tym będziesz widział też ilu rzeczy jeszcze nie wiesz i będziesz się uczył ich dalej. W międzyczasie jeszcze ciągle technologia się rozwija, więc tego też trzeba się uczyć, aby być na bieżąco. Tak to wygląda, ciągła praca własna i nauka :)
+2 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Wiedza z kursów pana Zelenta jest przedawniona, często przedstawione są nieaktualne już standardy. Mogą być one podstawą do nauki, jednak jako jedyne źródło nie będą uczyły dobrego programowania
+1 głos
odpowiedź 4 czerwca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Są firmy, które zatrudnią Cię z wiedzą po tych kursach. Gwarantuję Ci jednak, że to nie będzie dobra praca. Nie nastawiaj się na tworzenie bloga od początku, wiem że jest to taki must dev, który każdy przechodzi, ale jest wiele innych ciekawszych projektów dla juniora, które zrobią większe wrażenie na rekruterach.

Podsumowując. Polecam zostawić te kursy i poszukać czegoś bardziej rzetelnego, szczególnie jeśli kod chcesz traktować jako wizytówkę.
komentarz 4 czerwca 2019 przez aleex933 Początkujący (310 p.)
Dlaczego nastawienie sie na napisanie bloga od podstaw to nie jest dobry pomysl? I co masz na mysli mowiac bardziej rzetelnego? Mozesz cos polecic?:)
komentarz 4 czerwca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

kurs arka trzyma poziom: https://www.phpdevs.pl/

jak przerobisz podstawy i ogarniesz obiektowe to masz też  wstęp do symfony https://symfony.com/doc/current/introduction/from_flat_php_to_symfony.html

0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2019 przez Rosool Użytkownik (660 p.)
ja po tych kursach pisze wlasne forum wiec mysle ze mozna
1
komentarz 4 czerwca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Jak wypuścisz to podeślij proszę adres. wink

komentarz 4 czerwca 2019 przez Rosool Użytkownik (660 p.)

wlasnie mam z nim problem i zadalem pytanie o tytule podstrony forum smiley

komentarz 4 czerwca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Chciałbym Ci pomóc ale nie wiem co napisać. Są to problemy pisania w czystym php. Frameworki rozwiązują takie problemy.
komentarz 5 czerwca 2019 przez Rosool Użytkownik (660 p.)
juz kolega z forum mi pomógł ,ale dzięki za chęci jak skończe to podeśle to forum.jaki framework do php polecasz?
komentarz 5 czerwca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Do małych i nieskomplikowanych rzeczy to laravel. A do wszystkiego Symfony.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w HTML i CSS przez Darkis Początkujący (290 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 293 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 128 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez ramones Początkujący (410 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...