• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

THREE js raycasting Javascript

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
251 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2019 w JavaScript przez Jestem_Szaleńcem Użytkownik (530 p.)

Witam wszystkich!

Ucze się korzystać z THREE js i chciałem zrobić jakąś prostą gre. Napotkałem jednak problem przy raycastingu. Staram się wysłać promień równolegle do ziemi w kierunku w którym patrze. Sterowanie kamery jest za pomocą pointer lock controls. I teraz problem jest taki że jak patrze się prosto na obiekt to wykrywa mi intersekcje promienia z kostką która leży obok. Jednak kiedy patrze się za bardzo do góry lub w dół to promień wysyła się tak samo (pokazuje mi to arrowHelper) jednak nie wykrywa mi go w intersectObjects(). Jeszcze raz żeby wszystko było jasne, stojąc przed kostką gdy patrze się mniej więcej na tą kostke to dostaje wykryty obiekt (wyświetlam to co klatke w konsoli) jednak gdy patrze się w kierunku tego obieku ale bardziej do góry lub dołu to nie wykrywa mi go a powinno bo promień wysyłam równolegle do podłoża i obrót kamery w góre lub w dół nie powinien tu nic zmieniać, przynajmniej tak mi się wydaje. 

Załączam link do repo na github, wystarczy pobrać, wpisać w konsoli npm install a potem npm start i odpalić w przeglądarce http://localhost:3000/

https://github.com/KubaWysocki/Crock

Praktycznie cały kod który jest za to odpowiedzialny jest w pliku Game.js

Z góry dziękuje za zaangażowanie i pomoc z waszej strony laugh 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2019 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Jeżeli dopiero się uczysz three.js to zacznij od podstaw bo większość kodu to spaghetti które w dodatku nie ma prawa działać. Przeanalizuj swój kod dopiero po jakimś kursie, kursy można znaleźć na Udemy, tam do three.js są za 40 zł.

Polecam osobiście przesiąść się i tak na Babylon.JS, jest wygodniejszy, szybszy, prostszy i ma wiele więcej możliwości.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 202 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2020 w JavaScript przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 62 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2019 w JavaScript przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 119 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...