• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

THREE js raycasting Javascript

0 głosów
50 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca w JavaScript, jQuery, AJAX przez Jestem_Szaleńcem Początkujący (480 p.)

Witam wszystkich!

Ucze się korzystać z THREE js i chciałem zrobić jakąś prostą gre. Napotkałem jednak problem przy raycastingu. Staram się wysłać promień równolegle do ziemi w kierunku w którym patrze. Sterowanie kamery jest za pomocą pointer lock controls. I teraz problem jest taki że jak patrze się prosto na obiekt to wykrywa mi intersekcje promienia z kostką która leży obok. Jednak kiedy patrze się za bardzo do góry lub w dół to promień wysyła się tak samo (pokazuje mi to arrowHelper) jednak nie wykrywa mi go w intersectObjects(). Jeszcze raz żeby wszystko było jasne, stojąc przed kostką gdy patrze się mniej więcej na tą kostke to dostaje wykryty obiekt (wyświetlam to co klatke w konsoli) jednak gdy patrze się w kierunku tego obieku ale bardziej do góry lub dołu to nie wykrywa mi go a powinno bo promień wysyłam równolegle do podłoża i obrót kamery w góre lub w dół nie powinien tu nic zmieniać, przynajmniej tak mi się wydaje. 

Załączam link do repo na github, wystarczy pobrać, wpisać w konsoli npm install a potem npm start i odpalić w przeglądarce http://localhost:3000/

https://github.com/KubaWysocki/Crock

Praktycznie cały kod który jest za to odpowiedzialny jest w pliku Game.js

Z góry dziękuje za zaangażowanie i pomoc z waszej strony laugh 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca przez PiotrBednarski Gaduła (4,110 p.)
Jeżeli dopiero się uczysz three.js to zacznij od podstaw bo większość kodu to spaghetti które w dodatku nie ma prawa działać. Przeanalizuj swój kod dopiero po jakimś kursie, kursy można znaleźć na Udemy, tam do three.js są za 40 zł.

Polecam osobiście przesiąść się i tak na Babylon.JS, jest wygodniejszy, szybszy, prostszy i ma wiele więcej możliwości.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 74 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 69 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2017 w JavaScript, jQuery, AJAX przez Zahrad Użytkownik (760 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 251 wizyt
pytanie zadane 27 października 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez velaro Użytkownik (960 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

64,829 zapytań

111,290 odpowiedzi

234,054 komentarzy

46,702 pasjonatów

Przeglądających: 227
Pasjonatów: 9 Gości: 218

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...