• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pętla w PHP i rozróżnienie rekordów w bazie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2019 w PHP przez kamil21 Nowicjusz (180 p.)
zmienione kategorie 4 czerwca 2019 przez Arkadiusz Waluk

Dzień dobry, nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą a mianowicie mam w bazie tabelę z takimi kolumnami idZamowienia idCzesci idKategorii idMarki. Tabela zawiera np 3 wiersze i dane w nich to odpowiednio

1 0 0 0

1 1 1 1

1 2 2 2 2

Moje pytanie brzmi, jak zrobić żebym po update zamkniętym w pętli otrzymał coś takiego

1 3 3 3

1 4 4 4

1 5 5 5

Obecnie mój kod działa tak że widzę tylko wartości przypisane do ostatniego produktu tj coś takiego.

1 5 5 5

1 5 5 5

1 5 5 5

Kod wygląda tak 

$polaczenie = new mysqli($host,$db_user,$db_password,$db_name);
            foreach ($_SESSION['koszyk'] AS $koszyk) {
            $zapytanie = "UPDATE `zamowienia_has_czesci` SET idCzesci='{$koszyk['czesc']}', idKategorii ='{$koszyk['kategoria']}', idMarki ='{$koszyk['marka']}' WHERE idZamowienia = (SELECT MAX(idZamowienia) FROM zamowienia)";
            mysqli_query($polaczenie, $zapytanie);
            }

Te dane 3 3 3, 4 4 4, 5 5 5 są u mnie przypisane do produktów w koszyku i przechowywane w sesji. W skrócie to chodzi mi o to jak mogę rozróżnić pola które mają to samo idZamowienia żeby php wiedział że za pierwszym wykonaniem pętli ma wstawić dane do pierwszego rekordu, za drugim do drugiego itp. Jest to mój pierwszy program i nie umiem jeszcze PHP. 

komentarz 4 czerwca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie znam sie na php i webie, ale czy nie prosciej byloby dodac dodatkowe pole, ktory odpowiadaloby za numer przedmiotu w koszyku? Czyli zaraz obok idZamowienia, dasz liczbaProduktow
komentarz 4 czerwca 2019 przez kamil21 Nowicjusz (180 p.)
Mam coś takiego jak liczba produktów oraz posiadam też ilość sztuk danego produktu w sesji tylko nie mam pomysłu jak to wykorzystać
komentarz 4 czerwca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jezeli wiesz, ktory produkt z kolei masz w koszyku i ktory chcesz zmienic, to zrob petle od poczatkowego produktu do koncowego i zmieniaj wartosci po kolei.
komentarz 4 czerwca 2019 przez kamil21 Nowicjusz (180 p.)
1-wlansnie nie wiem który z kolei a 2 zapytanie idzie do bazy a tego id w bazie nie ma, jest tylko w sesji. Poza tym nie ma w tym żadnej kolejności, pierwszy produkt moze mieć duże id a kolejny małe.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 251 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 800 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 444 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2015 w PHP przez clamsioPL Nowicjusz (190 p.)

92,551 zapytań

141,397 odpowiedzi

319,528 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...