• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kursy Arduino

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,011 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2015 w Mikrokontrolery przez niezalogowany
No więc już powoli zaczynam z Arduino :) Jeśli chodzi o programowanie to lodzio miodzio, luzik na maksa ;) Ale jeśli chodzi o elektrykę i te sprawy, to na razie kiepsko :S W sensie, że tym się dotąd nie interesowałem. Jak na razie to jestem w trzeciej gimnazjum (ale to po wakacjach ;)), więc będę miał nq fisyce Volty, Ampery i te sprawy, a nawet nie wiem czy to będzie w trzeciej klasie. Już dużo o mnie, ale teraz do rzeczy: na Youtubie znalazłem chyba najlepszy polski poradnik z kanału ElektroPrzewodnik http://youtube.com/watch?v=y7N2qKeRa6Y Wydaje mi się, że nie ma lepszego, a przynajmniej polskiego kanału, jeśli chodzi o Arduino. Jeśli jest, to i tak mi się przyda, bo jednak dużo tłumaczy z dziedziny elektroniki. Wiem, że można też korzystać z oficjalnej dokumentacji, tutoriali na ich stronie, więc o tym nie musicie pisać ;) No więc jeśli znacie poradniki godne polecenia (nie muszą być ani po polsku, ani w formie filmu) to o nich napiszcie.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, chciałbym już zrobić jakiegoś robota :3

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2015 przez _coder_ Gaduła (3,480 p.)
Ja od siebie mogę polecić tę stronę:

http://mikrokontrolery.blogspot.co.uk/2011/04/Kurs-Arduino.html
komentarz 23 lipca 2015 przez niezalogowany
Dzięki, sprawdzę ;)
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Arduino, no ładnie, ładnie :) życzę powodzenia!
komentarz 23 lipca 2015 przez niezalogowany
Eeeee... No, dobra, napisałem, że dziękuję za wszystkie odpowiedzi, ale nie odpowiedziałeś na pytanie :| Ale dzięki ;)
komentarz 23 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Chciałem pochwalić :(
komentarz 23 lipca 2015 przez niezalogowany
No, to ci ładnie podziękowałem :3
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2015 przez niezalogowany
poszukaj kanału elektro maras robi świetne projekty!!

 

I chętnie ci pomogę bo jestem w tym całkiem rozeznany pisz na pw! :D
komentarz 23 lipca 2015 przez niezalogowany
Super, jakby co to napiszę ;D Dzięki!
komentarz 23 lipca 2015 przez niezalogowany
niema sprawy
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
Ze swojej strony polecam kanał RS Elektronika
https://www.youtube.com/channel/UC3TAqUdZld-6B76GqrFEV8g
Kanał bardziej o szeroko rozumianej elektronice (analogowa i cyfrowa) niż o Arduino. No ale jak to już z robieniem projektów na mikrokontrolery, to nie samo programowanie. Na elektronice trzeba w mniejszym lub większym stopniu się znać, oczywiście od stopnia złożoności projektu. Program jakbyś go dobrze nie napisał, to jak połączysz diodę LED odwrotnie niż jak zakładałeś w kodzie, to nie zadziała.
W razie czego, też oferuje pomoc jak by były jakieś problemy/wątpliwości.
komentarz 24 lipca 2015 przez niezalogowany
A no też prawda, jeśli chodzi o Arduino to też trzeba się co nie co znać na elektronice. Dzięki ;)
0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2016 przez Patrix354 Bywalec (2,030 p.)
Jakbyś kiedyś chciał zejść trochę "Niżej" (czyli programowanie procka z Arduino w czystym C) polecam ci książki pana Mirosława Kardaśa jak i jego poradniki.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 279 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2023 w Mikrokontrolery przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 4,242 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w Mikrokontrolery przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 543 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...