• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja do ankiet Vue

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
208 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
edycja 29 maja 2019 przez Adrian1999

Projekt na githubie: https://github.com/Zilib/appSurvey/tree/Survey-0.6

Strona projektu: http://134.209.234.231/

(Informacja pierwsza, przy dodawaniu ankiety, gdy jest tylko zamknięte pytanie loading screen trwa w nieskończoność naprawię to już u siebie i zaaktualizuje przy większych zmianach, z góry przepraszam za łamany angielski. Zależało mi na tym by być szczerym z ludźmi którzy będą czytali ten projekt i go oceniali, by również mieli wgląd na to jak posługuję się angielskim.)
Cześć wszystkim, jestem w trakcie pracy nad projektem który ma za zadanie stricte wykonywać swoje funkcje. Nie ma ładnie wyglądać, ma być schludny z zewnątrz jak i wewnątrz nic więcej.

Jest to mój pierwszy w życiu poważny projekt z wykorzystaniem frameworków JS, jak i ECMA > 5. Przed rozpoczęciem szkoły średniej uczyłem się troche javascript etc, podczas nauki w szkole popadłem w okres stagnacji że tak to nazwę i rozwijałem swoje umiejętności w ECMA 5 <=.

Przed pytaniem o niektóre błędy, oraz "niedokończenia" proszę przeczytać do końca.

A więc stworzyłem aplikację która w głównej mierze polega na tworzeniu, odpowiadaniu oraz analizowaniu ankiet, wykorzystuje ona framework Vue, kod jest bez komentarzy (jeszcze) postanowiłem teraz dodać kod na grupę by dowiedzieć się czy ktokolwiek jest w stanie bez komentarzy zrozumieć i połapać się o co w nim chodzi. (Chodzi mi głównie o to czy nazewnictwo jest dobre i intuicyjne, niż dawać komuś zagadki).

Proszę o opinię kodu pod każdym względem, nazewnictwo jak i praktyki działań i o to co poprawić.

Przyjmuje również jak najbardziej wskazania co dodać co usunąć, jak mogę projekt zmodyfikować.

Opcja edycji, oraz opcja umożliwiająca odpowiadanie na pytanie własną odpowiedzią zostanie zainicjowana w przyszłości. Aktualnie aplikacja komunikuje się z Firebase, i podczas tworzenia opcji edycji jak natknąłem się na problem który prawdopodobnie łatwiej rozwiążę z wykorzystaniem MongoDB, i przy okazji się go nauczę.

Informacje końcowe: 
Vue uczę się od około miesiąca, + / - matury które pisałem, 25 kwietnia pierwszy raz spojrzałem na ten framework.
To było moje pierwsze zetknięcie z wszystkimi wykorzystanymi pluginami, oraz API, jak oceniacie to wszystko jak na miesiąc pracy? Dużo rzeczy w trakcie poprawiałem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2019 przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)
na pewno musisz zadbać o stronę projektu bo jest no, wolałbym jednak nie oceniać :D
komentarz 29 maja 2019 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Przeczytałeś co napisałem? Zależy mi na funkcjonalnej stronie, nie hiper uber pięknej, wygląd zrobić to drobnostka i przyszłość. Zależy mi teraz na działaniu
1
komentarz 29 maja 2019 przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)
pytasz sie o projekt, mowisz ze ma byc schludnie - to ci mowie, strona jest nieschludna i jakbym na nia wszedl nie wiedzialbym gdzie jestem i po co
komentarz 29 maja 2019 przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)
i nie wiem co mamy oceniac skoro na twoim githubie nie ma prawie kodu
komentarz 29 maja 2019 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Jest. Ale faktem jest to, że mogłem dodać że w branchu "Survey-0.6"
komentarz 29 maja 2019 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Dzięki, zaedytowałem bład

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w JavaScript przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 217 wizyt
pytanie zadane 11 września 2017 w JavaScript przez lapacz.kornel Mądrala (6,930 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 617 wizyt
pytanie zadane 11 września 2018 w JavaScript przez sapero Gaduła (4,100 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...