• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakiego frameworka użyć?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
264 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2019 w Sieci komputerowe, internet przez The Real Slim Stefan Początkujący (450 p.)
Witam, mam zlecenie na zrobienie strony internetowej od znajomego. Do tej pory pisałem w czystym HTML, CSS, JavaScript i jQuery. I tu moje pytanie bo znajomy chciałby żeby można było dodawać samemu posty czyli zdjęcia i kilka słów o nich np, nie chce mi się za każdym razemu wstawiać tego za niego i chciałbym użyć czegoś co by to usprawniło. Przychodzi mi do głowy WordPress ale czy to dobry wybór? Może macie inne sugestie?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 maja 2019 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
edycja 29 maja 2019 przez pablop76

Wordpress to CMS

Ja używam CMS joomla + framework gantry. Jeżeli znasz HTML, CSS, JavaScript to do większości typowych zleceń wystarczy.

komentarz 29 maja 2019 przez The Real Slim Stefan Początkujący (450 p.)
edycja 29 maja 2019 przez The Real Slim Stefan
Dzięki przyjacielu, jakbyś mógł jeszcze opisać dlaczego używasz właśnie tego to byłbym wdzięczny ;) I ogólnie czyli jak chcę coś typu właśnie dodawanie postów umieścić to używać CMS ów czyli systemów zarządzania treścią tak?
komentarz 29 maja 2019 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
edycja 29 maja 2019 przez pablop76
Szczerze to używam Joomla bo go lepiej znam. Z drugiej strony przesiadka z Joomla na WordPress to krok wstecz więc nie ma problemu, ale przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. WordPress to typowe rozwiązanie pod bloga, a Joomla pod większe serwisy. Chociaż ten podział się rozmył z powodu mnogości wtyczek do WordPressa. Ale im wiecej pluginów tym więcej dziur w zabezpieczeniach.

A co do używania otwartego źródła CMS do projektu to kwestia zlecenia. Jeżeli potrafisz i klient za to płaci to piszesz dedykowany CMS.
komentarz 29 maja 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Nie wspominając o tym, ze kod WP to straszny makaron, wszystko jest lepsze od niego :>
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Musisz się zainteresować backendem i napisać prosty CMS samemu, albo użyć gotowego CMSa. Z bardzo znanych polecić mogę Wordpress, bo z racji, że jest najbardziej popularny, to znajdziesz masę tutoriali jak podłączyć szablon strony napisany w HTML/CSS pod ten CMS, jednak Wordpress to kombajn, bo tego bardzo dziurawy oraz bez dobrej wiedzy z administracji Linuksem oraz samego Wordpressa, zostanie szybko zawirusowany przez boty. W sieci są artykuły jak wstępnie zabezpieczyć Wordpress przed atakami. Zainteresuj się Wordpressem, albo poszukaj jakiejś lekkiej i nowocześniejszej alternatywy - takich lekkich CMSów wychodzi ostatnio coraz więcej.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 64 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia w Sieci komputerowe, internet przez Kamil94 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...