• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena serwisu o najpiękniejszych budowlach świata

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2019 w Nasze projekty przez wojto Nowicjusz (120 p.)

Cześć,

proszę Was o odwiedzenie i ocenę mojej strony Budowle.pl która wczoraj przeszła gruntowny redesign (całkowicie nowy wygląd) i refactoring (Symfony 4), a w zamyśle ma być największą polską bazą budowli :rolleyes: 
Serwisem zajmuję się praktycznie sam dlatego ważne jest dla mnie świeże podejście "osób postronnych". ;)
Interesuje mnie całościowa ocena strony (wizualnie, funkcjonalnie, co jeszcze do niej dodać, itp.), zatem wszelkie opinie, nawet te niemiłe, są mile widziane :D

Url: https://www.budowle.pl/

oraz przykładowa opisana budowla: https://www.budowle.pl/budowla/wieza-eiffla

Dziękuję i pozdrawiam :)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2019 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Fonty szyfrowane są dobre do tekstu czytanego. Bugi na mobile, a stamstąd pochodzi prawie 70% ruchu. ogólnie wygląda mi to na serwis kupiony od kogoś, widząc komentarze.
komentarz 29 maja 2019 przez wojto Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za opinię. Nad czcionką się zastanowię zatem.
A mógłbyś wskazać o jakie bugi pod mobile Ci chodzi? gdyż nie zauważam jakichś większych, a narzędzia page speed insight, czy inne validatory mi takich nie wykrywają :/
Jeśli chodzi o komentarze, to pochodzą one od użytkowników i na to nie mam wpływu co piszą, zaś sam serwis jest przeze mnie prowadzony od 19 lat, więc nie jest kupiony :)
komentarz 29 maja 2019 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Kliknąłem w mobile, i mi się pojawił biały pasek plus sam serwis nie zeskalował. Z ciekawości na jakim poziomie masz viewability? Reklamy bardzo nisko masz.
komentarz 29 maja 2019 przez wojto Nowicjusz (120 p.)
Ok, wprawdzie nie potrafię powtórzyć tego białego paska, ale wiem, że nad mobilną muszę jeszcze popracować.
Nie znam się tak bardzo na optymalizacji reklam, właściwie, to adsense mam tylko po to by coś było ;) więcej na innych formach reklamy zarabiam. Nie wiem, czy to o to chodzi, ale w adsensie mam "Widoczne w Widoku aktywnym: 43,49%", więc to chyba jest to viewability. Z tym, że dotyczy to zapewne stanu dla poprzedniej wersji witryny, przed redesignem. pzdr.
komentarz 29 maja 2019 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Chyba po tygodniu się odświeża raport.
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2019 przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)
No powiem szczerze, że jak na obecne możliwości nie trzeba siedzieć w tym, żeby widziec że trochę jest przestarzała :/

- czcionka - fatalna

- Wybrane budowle na stronie glownej - ta animacja jest spoko, ale czemu taka szybka?

- zmiana języka - słabo widoczna

Ogólnie zrobiłbym taką stronę na nowo w wolnym czasie, żeby bardziej przyciągała wzrok i zapadała w pamieć osoby przeglądającej.
komentarz 29 maja 2019 przez wojto Nowicjusz (120 p.)

Dzięki za uwagi.

Zmieniłem czcionkę na Lato (Light), chociaż nie jestem do niej przekonany, próbowałem też zwykłego Roboto oraz Roboto Condensed.

Wydaje mi się, że taka rzeczywiście może się lepiej prezentuje niż wcześniejsza Times New Roman, ale kosztem konieczności ładowania zewnętrznych fontów.

Nad szybkością animacji potestuję jak to będzie wyglądało przy wolniejszej.

Redesignu nie będę robił, bo to już jest redesign, nie chciałbyś widzieć jak ta strona wyglądała wcześniej ;) http://web.archive.org/web/20180805020708/https://www.budowle.pl/budowla,wieza-eiffla

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2019 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
O gustach się nie dyskutuje, ale strona poprawiłaby się o wiele po małym redesignie. Czcionka to dramat ;) Warto też popracować nad optymalizacją i dobrymi praktykami. Polecam zajrzeć sobie w Auditsy w Chrome ;)
komentarz 29 maja 2019 przez wojto Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za uwagi, czcionkę już zmieniłem na Lato (Light).

Możliwe, że rzeczywiście lepiej się prezentuje niż wcześniejsza Times New Roman, lecz kosztem konieczności ładowania zewnętrznych fontów :P

Auditsy znam i nad optymalizacją i dobrymi praktykami pracowałem, chociaż głównie na stronach z opisami budowli, np. wspomnianą wieżą eiffla, dlatego też w Page Speed Insight ma wynik aż 97 punktów/100 :) Z mobilnymi trochę gorzej, ale nad tym jeszcze pracuję.

Jakieś konkrety na co byś zwórcił uwagę w kwestii optymalizacji? chodzi Ci o szybkość działania, czy raczej kwestie seo/użyteczności.

pozdrawiam.

Podobne pytania

+6 głosów
3 odpowiedzi 275 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 355 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2017 w Nasze projekty przez Chlebojad Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 438 wizyt
pytanie zadane 18 września 2021 w C# przez johnreese234 Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...