• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JHipster - używa ktoś? Mam sporo pytań.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
563 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2019 w Java przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Zainstalowałem JHipstera - fajna sprawa, ale mam kilka pytań ->

- Czy można zmienić domyślne działanie JHipstera? Chodzi mi głównie o zmianę układu strony. Chciałbym przede wszystkim określić własny routing, drzewo menu, układ stron (co gdzie, które z paginacją, które bez, etc.) Jestem zielony z frontendu i miałbym b. duże problemy z przerobieniem tego w Angularze, Vue czy Reactcie. Nie ma możliwości budowy strony bez REST API, w oparciu o stare, oldschoolowe szablony?

- W praktyce JHipster załatwia panel admina (to bardzo fajna rzecz) i autoryzacje, zarządzanie użytkownikami (to też duży plus!), ale z tego co widzę (poznałem go pobieżnie) chyba nie mamy dużego wpływu na końcową postać strony po wygenerowaniu ? Czy są jakieś sposoby?

- Jak wprowadzić opcję wyszukiwania i wyszukiwania zaawansowanego na stronie? Czy jedyne wyjście to ElasticSearch? To niezła kobyła i konfiguracja jest b. trudna.

Dzięki za podpowiedzi!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
jHipster generuje Tobie kod. Praktycznie wszystko potem możesz zmienić. Niektóre rzeczy są jednak bardziej ze sobą powiązane, przez co więcej będziesz musiał pozmieniać.
jHispster nadal tworzy odseparowany backend i frontend, więc trochę nie rozumiem Twoich obaw o wygląd strony po zmianie api lub pytanie o rezygnacje z tego drugiego.

Co masz na myśli pisząc o wyszukiwaniu zaawansowanym? Można nie korzystać z ElasticSearch.
komentarz 2 czerwca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Jasna sprawa, że wszystko można zmienić, tylko po co mi wtedy JHipster?

Mnie się nie podoba układ strony i to jest moja główna bolączka.

Co do rezygnacji z frontendu (w A / V / R) chciałem wrócić do starego dobrego JSP, ale widzę, że nie ma takiej możliwości.

Wiem, że można zrezygnować z ElasticSearch i zrobić "klasyczne" wyszukiwanie, ale szkoda, że JHipster nie buduje UI z funkcją wyszukiwania.

No nic, trzeba się podszkolić, żeby z tego skorzystać :)
komentarz 3 czerwca 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Tak mi się wydaje, że jHipster jest po to, aby nie pisać boilerplate code, oraz mieć już w miarę skonfigurowaną aplikacje.

Jhipster nie licząc modułu logowania i panelu sterowania wypluwa jedną prawie pustą stronę, więc tak czy siak musisz dorobić frontend.
komentarz 4 czerwca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Tzn jak wejdzie sie w menu Entities to mamy dostęp do naszych danych w formie listy (może być z paginacją lub infinite scroll) - tylko, że ten widok nie wszystkim będzie odpowiadał. Masz rację, bez Vue czy Angulara nie ruszy się z miejsca.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 253 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2019 w Java przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 207 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 318 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w Nasze projekty przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...