• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Responsywny background

Object Storage Arubacloud
0 głosów
270 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2019 w HTML i CSS przez Apper97 Obywatel (1,380 p.)

Cześć!

Mam pewien problem ze zrobieniem projektu, na szablonie od grafika dostałem do pocięcia stronke.

Szerokość strony którą dostałem w mockach wynosi 1440px. Sekcja która mnie interesuje wynosi 840px szerokości oraz 600px wysokości, obok niej znajduje sie sekcja z formularzem która zjamuje 600px x 600px. W pierwszej sekcji(większej) znajduje się na całym tle(w całym jakby divie) obrazek, z prawej storny-jak już mówiłem, w drugiej sekcji jest formularz. Pytanie brzmi, jak mam to rozgryźć responsywnie, pracuje na dużym monitorze, poza tym ktoś może odpalić stronę na telewizorze. Px perfect odpada. Rzucać to wszystko na oko, czy jest jakieś spoko rozwiązanie? Jakoś policzyć coś? ;p HTML dotychczas wygląda tak: 

<header class="header">
            <div class="header__left"></div>
            <div class="header__right">
                <div class="header__content-container"></div>
            </div>
</header>

css'y natomiast wyglądają w ten sposób: 

.header {
    background: $color-main;
    height: calc(100vh - 70px);
    display: flex;
}
.header__left {
    background: url('../../assets/mountains.svg')no-repeat;
    background-size: 100%;
    flex:2.4;
}
.header__right {
    flex:1.7;
    padding:100px;
}

Wiem, słabe rozwiązanie, dlatego też do was piszę, macie jakieś propozycje jak ugryźć to najlepiej, żeby od razu podpasowało pod rwd?

Pozdro!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 maja 2019 przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)

jesli dobrze rozumiem to mozesz uzyc

% lub okreslac dla danego przedzialu rozdzielczosci wymiary za pomoca px uzywajac  np

@media only screen and (max-width: 1600px) and (min-width:1366px) {

   div{
     width:1440px;
    }

}

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 512 wizyt
pytanie zadane 19 października 2019 w HTML i CSS przez zbignieFF Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 948 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 704 wizyt
pytanie zadane 3 września 2022 w HTML i CSS przez kingkushlee Gaduła (3,960 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...