• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting WWW we wlasnym domu

0 głosów
171 wizyt
pytanie zadane 26 maja w Sieci komputerowe, internet przez Mefjuu Nowicjusz (120 p.)
Mam już wlasny serwer, domenę, publiczny adres IP. Bardzo proszę o nakierowanie mnie jak mam skonfigurować serwer oraz router. System operacyjny jest dowolny.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 maja przez Arkadiusz Waluk Ekspert (249,210 p.)
Na routerze otwierasz potrzebne porty i przekierowujesz je na serwer lub możesz też wystawić cały serwer przez DMZ do sieci. Domenę kierujesz rekordem A na Twoje IP (chyba że masz zmienne, to robi się mały problem, trzeba skorzystać np. z jakiegoś DDNS). Konfiguracja serwera zależy od tego co i jak chcesz tam uruchomić, to chyba oczywiste.

Jeśli robisz to dla nauki/zabawy to nie ma problemu, ale jeśli to ma być hosting pod poważną stronę, to mam nadzieję, że jesteś świadomy tego co robisz i jakiej infrastruktury potrzebujesz?
komentarz 27 maja przez Mefjuu Nowicjusz (120 p.)
przeniesione 27 maja przez Arkadiusz Waluk
Właśnie próbowałem tego samego o czym mi mówisz. Przywroce oba routery do ustawien domyslnyvh i sproboje skonfigurowac na nowo. Może da radę
komentarz 27 maja przez Mefjuu Nowicjusz (120 p.)

Siadl programista do sieci i tak się to kończy surprise

komentarz 27 maja przez Mefjuu Nowicjusz (120 p.)
Czy mam wyłączyć ALG z routera(tego bliżej Internetu)
komentarz 27 maja przez Arkadiusz Waluk Ekspert (249,210 p.)
Prawdę mówiąc nie wiem co to jest ALG, poza tym co na szybko wygooglowałem. Też nie znam się za bardzo na sieciach, jakieś podstawy, z których sam korzystam.
komentarz 27 maja przez mrspock1 Mądrala (5,140 p.)
Nie zapomnij odblokować wyjścia dla aplikacji w sieci publicznej w windows defender. Przy programach exe ich otwarcie skutkuje automatycznym zapytaniem czy pozwolić programowi na dostęp do internetu. W bardziej skomplikowanych systemach, takich jak windows serwer (mało prawdopodobne żeby taki mieć w domu) trzeba dodatkowo odblokować porty w "zasadach grup". Te dwa rutery jeden za drugim trochę komplikują. Dla testów spróbuj naprzód z jednym ruterem czy działa. Potem chyba trzeba by ustawiać dla każdego rutera DMZ.
0 głosów
odpowiedź 26 maja przez mrspock1 Mądrala (5,140 p.)
Rozumiem że masz serwer w domu?

Ja mam tak zrobione że mam dwa komputery w domu podłączone do rutera. Na jednym z nich jest moja aplikacja która jest serwerem. Ponieważ ruter z Netii jest dosyć słaby, nie działało przekierowanie portów i musiałem zrobić ustawienie na nim takie advanced=>DMZ Host=>DMZ address i tu wpisałem adres lokalny komputera na którym jest moja aplikacja. To wystarczyło żeby po wpisaniu domeny otwierał się program na porcie 80. Możesz tez sprawdzić czy domena otwiera twój program przez proxy np https://hide.me/pl/proxy

Dużo problemów powodują złośliwi użytkownicy głównie z Chin i Indii, czasem z USA. Włączają programy które ci otwierają tysiąc sesji na minutę. Ustaw na poziomie twojego programu w kodzie ograniczenie takie, żeby nie otwierał sesji z tego samego adresu wcześniej niż po minucie i jeszcze drugie ograniczenie, jeśli ilość sesji przekroczy 200 to kończysz tą nową sesję.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 208 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2018 w Sieci komputerowe, internet przez kuber023 Użytkownik (650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2017 w Hostingi, domeny przez OzikGames Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 313 wizyt
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

65,640 zapytań

112,265 odpowiedzi

236,876 komentarzy

46,639 pasjonatów

Przeglądających: 231
Pasjonatów: 9 Gości: 222

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...