• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Dlaczego nie mogę zainstalować win10 ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
622 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2019 w Sprzęt komputerowy przez Qmega Początkujący (270 p.)
zamknięte 27 maja 2019 przez Qmega

Dzień Dobry ! ;)

Piszę , ponieważ mam problem z moim nowo poskładanym komputerem (nowy zestaw).

Komputer normalnie się odpala, lecz gdy próbuje zainstalować Windows 10, komputer się zawiesza, zawsze w tym samym miejscu (w tym miejscu co na załączonym zdjęciu) zawieszenie jest całkowite, trzeba użyć restartu, lecz animacja ładowania się nie zwiesza (zielony pasek w lewym dolnym rogu). Używam do tego pendriv'a z nośnikiem instalacyjnym.Dodam jeszcze że na tym komputerze pierwszy raz instalowany jest system win10, i komputer nie jest podłączony do sieci. Wszystko co sprawdziłem, lecz nie przyniosło efektu to; wymiana przewodu SATA, sprawdzenie sprawności nośnika na laptopie, podpięcie przewodu SATA w inne gniazdo na płycie głównej. Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam :)

komentarz 25 maja 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Podczas tego ekranu, zawieszeniu ulega nawet kursor myszy? Jak długo czekasz, zanim zrestartujesz komputer? Może trzeba poczekać nieco dłużej (np. twój pendrive ma słaby transfer).
komentarz 25 maja 2019 przez Qmega Początkujący (270 p.)
Kursor myszy się nie zawiesza natomiast czekanie nic nie daje, ponieważ juz raz czekałem ok. 20 min
komentarz 25 maja 2019 przez Arturo Początkujący (480 p.)

@Qmega,  Jaki miałeś wcześniej system? i pendriv  z systemem masz w jakiej wersji bitowej?

komentarz 25 maja 2019 przez Qmega Początkujący (270 p.)
Na tym kompie pierwszy raz chce zainstalować Windowsa ale na laptopie wcześniej miałem 8.1 i działało. Na tym pendrivie mam 32 bit i 64 bit
komentarz 25 maja 2019 przez Arturo Początkujący (480 p.)

@Qmega, Sprawdziłem specyfikację Twojego kompa i jest pewien problem procek w specyfikacji ma 

Rodzaj obsługiwanej pamięci

DDR4-2933

a pamięci ram mają 

Taktowanie

3000 MHz (PC4-24000)

Nwm czy to pomorze ale możliwe że będzie trzeba zgłosić się do x-kom jeśli tam kupowałeś co oni na to powiedzą. Jak na moje oko tu może być sedno twojego problemu.

komentarz 27 maja 2019 przez Qmega Początkujący (270 p.)
A co myślisz o aktualizacji BIOSU ? :)
komentarz 27 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Pytanko, skąd masz windowsa? kupiłeś od M$ czy gdzieś na zewnątrz?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 maja 2019 przez gnu_ewm Gaduła (3,340 p.)
Kupowałeś Windowsa czy sam pobierałeś obraz i robiłeś bootowalny pendrive?
komentarz 25 maja 2019 przez Qmega Początkujący (270 p.)
Sam robiłem bootowany pendrive, jednak na laptopie wszystko działało
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2019 przez Arturo Początkujący (480 p.)
a na tym kompie jaką miałeś wersję bitową starego systemu?
komentarz 25 maja 2019 przez Qmega Początkujący (270 p.)
Na tym kompie pierwszy raz instaluje, bo dopiero go poskładałem, na na starym laptopie 64 bit
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2019 przez Arturo Początkujący (480 p.)
to spróbuj na lapku zrobić na nowo pendriv ale tylko w wersji 64bit
komentarz 25 maja 2019 przez Arturo Początkujący (480 p.)
a pendriv jakiej firmy masz?
komentarz 25 maja 2019 przez Qmega Początkujący (270 p.)
Mam 2 "pendraki" i na tych 2 próbowałem. Jednemu nazwa mi się zmazała a drugi to Kingston 16 GB. A serio jest sens to jeszcze raz robić ? Próbowałem to na 2 nośnikach, a mój internet jest mega słaby
komentarz 25 maja 2019 przez Arturo Początkujący (480 p.)
jaką masz specyfikację kompa?

Ja jak tworzyłem botowalnego pendriwa to chciałem na kingstonie ale miałem problemy i się nie dało dopiero na toshibie dało radę
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Może sprzętowo komputer nie dawać rady windows 10. Zainstaluj inny system i zrób test odpowiednim programem czy komputer może przyjąć windows 10.
komentarz 25 maja 2019 przez Qmega Początkujący (270 p.)
https://www.x-kom.pl/lista/rxe1mmbwy to jest ten zestaw komputerowy, więc jeśli nie spełniał by wymagań win10, to już nmw z czego Microsoft spadł :D
komentarz 25 maja 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
To nie w tym rzecz. Na początku gdy były IBM AT była pełna kompatybilność zespołów. Można było samemu je dobierać jak ci się chciało. Od kilku lat sytuacja się zmieniła. Jest potrzebny bardzo dobry specjalista z serwisu żeby ci złożył komputer bo on wie jakie części pasują do siebie.

Spróbuj zainstalować jakikolwiek system dla sprawdzenia czy w ogóle będzie działać. Potem będzie żmudne dociekanie który element nie pasuje.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 473 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2019 w Sprzęt komputerowy przez Qmega Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2019 w C# przez edtjyuh Nowicjusz (220 p.)
–3 głosów
1 odpowiedź 205 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2019 w OpenGL, Unity przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...