• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konfiguracja serwera apache2

Object Storage Arubacloud
0 głosów
200 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2019 w Systemy operacyjne, programy przez piojag Nowicjusz (200 p.)
Dzień dobry

Jestem początkującym użytkownikiem, "malinkę" kupiłem ze względu na łatwość poruszania się po wielu zagadnieniach informatycznych...mój kłopot jest następujący ..otóż zainstalowałem serwer apache2 przy wsparciu języka programowania PHP i dodając do tego MYSQL,czyli mówiąc skrótowo zainstalowałem LAMP...przeszedł on pierwsze testy jednakże chciałem do niego dodać phpmyadmin i na nim uruchomić stronę z localhosta...

Zaczęły się pojawiać kłopoty począwszy od błędu 403 forbidden access, a kończąc na modyfikacjach apache2 poprzez plik 000-default.conf w którym dodawałem odpowiednio linijkę SerwerName z moim IP i nakierunkowując ścieżkę /var/www/html/ na /var/www/html/phpmyadmin co również nie dało oczekiwanego rezultatu.

Chciałbym coś zrobić więcej,gdyż po zainstalowaniu tego pragnę dorzucić "wordpressa" a później zainicjować dwa projekty do jednej firmy

Pod spodem załącze opis wersji systemu,"malinki",php oraz

model name    : ARMv7 Processor rev 4 (v7l)
PRETTY_NAME="Raspbian GNU/Linux 9 (stretch)"

PHP 7.1.20-1+b2 (cli)

mysql  Ver 15.1 Distrib 10.1.38-MariaDB, for debian-linux-gnueabihf (armv7l)

Z tego co mi się wyświetla w folderze to phpmyadmin jest na czerwono...czy to oznacza,że on ma być zielony by go uruchamiać jak skrypt?

Prosiłbym o odpowiedź i z góry przepraszam jeżeli czegoś brakuje w informacjach lub jest za dużo

Pozdrawiam

P.S.

Także zmieniałem uprawnienia phpmyadmin jednak kłopot nie ustępował
komentarz 24 maja 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Że nie działa to już wiadomo, ale bez configów to tylko kryształowa kula pomoże.
komentarz 25 maja 2019 przez piojag Nowicjusz (200 p.)

Ogólnie modyfikowałem tylko te 4 linijki w .conf Problemy zaczęły narastać zaraz po z samym apache2..ni stąd ni zowąd wogóle juz postanowił się nie uruchamiać więc problemu z phpmyadmin także nie rozwiąże..mam siły i upór by naprawić to co pomieszałem,ale co z błędami które były na "czysto" przed modyfikacjami...za bardzo już nie wiem

P.S.

Mam nadzięję,że forma posta jest odpowiednia...nie odpowiadał mi ten programik na raspberry o nazwie Scrot celem wykonania screenshota.

Pozdrawiam

komentarz 3 lipca 2019 przez piojag Nowicjusz (200 p.)
Jeżeli jest opcja to prosiłbym o zamknięcie wątku

 

Usunalem po prostu i zainstalowalem na nowo

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 664 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 842 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2015 w Offtop przez rubiikk Obywatel (1,900 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...