• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mikrofon odtwarza dźwięk z słuchawek (echo nawet gdy odłączę słuchawki lub mikrofon)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,633 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2019 w Sprzęt komputerowy przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
edycja 23 maja 2019 przez kubekszklany
Witam. Nie jestem pewny od kiedy, ale chyba odkąd zmieniłem płytę główną, mam problem z mikrofonem. Odtwarza wszystko co słyszę w słuchawkach. I nie jest to echo takie, że mam za głośno słuchawki, bo nawet jak je wyciszę, to i tak jest echo. Echo występuje nawet gdy odepnę słuchawki lub mikrofon. Nie ma go tylko wtedy gdy odepnę wszystkie urządzenia dźwięku od komputera. Wystarczy że cokolwiek wepnę i robi się echo. Płyta główna to GA-H77M-D3H. Najnowszy bios i najnowsze sterowniki audio ze strony producenta. Próbowałem zarówno z przodu jak i z tyłu podpinać. Dziwne że kiedyś tego nie było, a teraz jest, skoro panelu przedniego nie wymieniałem. W ustawieniach nasłuchiwania mam wyłączone. Na starej płycie głównej miałem coś takiego, gdy wyłączyłem tłumienie echa w menadżerze realtek. Na tej płycię głównej nie jest możliwe zainstalowanie menadżera dźwięku realtek, próbowałem kilka różnych poradników i nie jestem w stanie włączyć tego panelu. Co ciekawe, problem w drugą strone nie występuje (nie słyszę samego siebie) więc raczej nie jest to żadne zwarcie/spięcie. W ostateczności jeśli nie jest to możliwe do naprawienia, to jaki program do usuwania echa w czasie rzeczywistym? UPDATE: Próbowałem też inne słuchawki. Próbowałem nawet podpiąć mikrofon z jednych słuchawek z przodu, a drugie słuchawki do tyłu, echo nadal występuje, więc jest to ewidentnie problem software'owy.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Odinstaluj i zainstaluj sterownik audio na nowo.

Ewentualnie kliknij prawym ikonę głośności -> dźwięki -> nagrywanie -> Wybierz używany mikrofon i kliknij właściwości -> nasłuchiwanie i odznacz opcję nasłuchuj tego urządzenia.
komentarz 23 maja 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)

W ustawieniach nasłuchiwania mam wyłączone.

Na tej płycię głównej nie jest możliwe zainstalowanie menadżera dźwięku realtek, próbowałem kilka różnych poradników i nie jestem w stanie włączyć tego panelu.

Niby zainstalowałem jekieś hd vdeck ale tam nie ma raczej nic o tłumieniu echa. Po zainstalowaniu tego pojawiła się opcja tłumienia echa w ustwaieniach windows 10, ale to z kolei nic nie daje.

komentarz 23 maja 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

http://www.gigabyte.pl/products/search?kw=+GA-H77M-D3H

pobierz stąd oryginalne sterowniki audio pod tę płytę

komentarz 23 maja 2019 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)

Najnowszy bios i najnowsze sterowniki audio ze strony producenta. 

Mam wrażenie że nie przeczytałeś uważnie mojego pytania.

komentarz 23 maja 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
A to sorki.

To nie wiem. Możesz sprawdzić czy w biosie nie jest żaden syf włączony, ale raczej wątpię.

Jeżeli masz możliwość to wgraj linuxa na pendrive i zbootuj z niego. Jeżeli ten problem na nim też występuje to wina hardware jeżeli nie to software. Obstawiam to drugie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 536 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez Kebab_Cienki Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 5,879 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...