• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zabezpieczenie zdjęć

0 głosów
75 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2019 w JavaScript przez Info Nowicjusz (140 p.)
Witam,

Prowadzę blog i wrzucam tam zdjęcia, chciałbym je zabezpieczyć. Słyszałem o takim czymś jak "puzzle" że nie da się go normalnie pobrać tylko można wejść w źródło strony a tam zdjęcie jest pokazane w kilku kawałkach. Strona jest Wordpressie. Jak by ktoś mógłby mi podrzucić projekt takiego skryptu, bądź co zrobić aby takie zabezpieczenie mieć.

Dziękuję i życzę miłego dnia.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 maja 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,580 p.)
A nie lepiej nałożyć znak wodny na zdjęcia?

Przy okazji będziesz reklamował swojego bloga
komentarz 24 maja 2019 przez Info Nowicjusz (140 p.)

@Paweł123,
 Nie bo w ten sposób zniszcze kompozycję zdjęcia. Jeśli znak będzie na środku to zepsuje zdjęcie, jeśli w rogu to go wytną. A w ten sposób co chce zrobić to na pierwszy rzut oka wszsytko jest w porządku a jak ktoś będzie chciał pobrać to dostaję mozajkę.

Pozdrawiam

komentarz 2 czerwca 2019 przez kompowiec2 Mądrala (6,410 p.)
generalnie sam jestem zwolennikiem cyfrowych znaków wodnych (zamiast DRM) tylko wspominam że próby jego usunięcia już są w fazie proof-of-concept.

Generalnie o ile ktoś nie ma zamiaru wstawiać klucza prywatnego (tak jak to robią firmy np. empik w celu indentyfikacji pierwotnego źródła wycieku ebooka) i nie ma możliwości znalezenia kilku kopii tego samego obrazu z różnymi znakami wodnymi to spełni swoje zadanie jak najbardziej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 20 października 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez pionk18 Obywatel (1,570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 84 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2019 w JavaScript przez Proste_chyba2 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 88 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2016 w HTML i CSS przez Nicolaus Dyskutant (9,750 p.)

86,541 zapytań

135,291 odpowiedzi

300,649 komentarzy

57,288 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...