• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dwie zmienne są swoimi wielokrotnościami

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
116 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2019 w C i C++ przez Curiosis Użytkownik (540 p.)

Witajcie, dostałem jako zadanie domowe takie oto zadanie do zrobienia:

Napisz program wykorzystujący mechanizm "try throw catch". Program powinien:
1) zawierać funkcję dzielenia z obsługą wyjątku dzielenia przez zero.
2) zawierać funkcję modulo z obsługą wyjątku gdzie wprowadzone dwie zmienne są równe bądz są swoimi wielokrotnościami.

Z pierwszą częścią sobie poradziłem bez problemu, jednak w drugiej nie wiem jaka jest formułka "bądź są swoimi wielokrotnościami". Z pewnością jest to banalne, jednak nie moja mała głowa nie jest w stanie to przekminić :( 

double modulo(double a, double b) 
{
    if ( a==b || *************)
}

Nie wiem co wpisać w znaczki "*". Moglibyscie pomóc lub naprowadzić, bo z całym mechanizmem wyjątków dobrze sobie radzę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Zrób pętle, która przemnoży mniejszą z tych liczb przez kolejne liczby całkowite tak długo aż nie przekroczy większej lub nie będzie jej równa, wtedy sprawdzisz czy są wielokrotnościami
komentarz 23 maja 2019 przez Curiosis Użytkownik (540 p.)
Dzięki :3
komentarz 23 maja 2019 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)
A nie łatwiej podzielić większą przez mniejszą i sprawdzić resztę z dzielenia? Jak zero, tzn. większa jest wielokrotnością mniejszej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 96 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w PHP przez marek90552 Początkujący (430 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 346 wizyt
pytanie zadane 11 października 2018 w C i C++ przez Aguli Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 190 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...