• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nauka angielskiego pod programowanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
332 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez hakiros54 Obywatel (1,160 p.)
Witam, polecicie jakiś kurs do nauki angielskich słówek, pojęć występujących w programowaniu? wydaje mi się że mój angielski jest dość dobry, 80% na pisemnej próbnej podstawie z matury, 66 na rozszerzeniu (z czego na całe abcd straciłem jeden punkt, na liście dostałem tylko 3 p bo za dużo napisałem)  i 97 na ustnej już prawdziwej maturze i o ile nie mam większych problemów z oglądaniem filmów po angielsku, tak z angielskimi poradnikami do programowania już jest gorzej.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 22 maja 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Po prostu
Oglądasz materiały, jak nie znasz słowa to sprawdzasz co znaczy

Mógłbym tu jeszcze sie rozpisać że w ten sposób dodatkowo uczysz sie sytuacji w których były użyte itd... ale to chyba oczywiste

Odradzam uczenie sie słówek z listy, tak jak uczyli w szkole, bo szybko zapomnisz
Najlepiej sprawdzać na bieżąco to czego nie znasz
Jak coś często sie powtarza to zapamiętasz
A jak jakieś słowo jest używane bardzo rzadko, to nie będziesz pamiętać, ale nie musisz -> bo jest używane bardzo rzadko
komentarz 22 maja 2019 przez hakiros54 Obywatel (1,160 p.)
niby tak robię ale mimo wszystko utrudnia to uczenie się jak muszę co chwile zatrzymywać filmik czy przestać czytać tekst by wygooglować jakieś słówko
komentarz 22 maja 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
To normalne

Z czasem będziesz pamiętać więcej i robić to stopniowo coraz rzadziej
komentarz 22 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Do tej metody, dołożę jeszcze to co sam robiłem, kiedy oglądałem seriale zagraniczne po angielsku. Pierwszy raz oglądałem w oryginale, żeby zobaczyć co się będzie działo, a jesli dużo rzeczy nie rozumiałem, to jak pojawiło się z napisami to oglądałem jeszcze raz
+1 głos
odpowiedź 22 maja 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

1) Czytasz artykuły / tutoriale / posty po angielsku

2) Gdy trafiasz na nowe nieznane słowo, sprawdzasz jego znaczenie oraz dodajesz je do bazy np. w ANKI i dalej czytasz

3) Codziennie uczysz się nowych słówek z bazy (zajmuje to ok. 5 minut dziennie)

4) Powtarzasz w kółko krok 1), 2) oraz 3) aż zaczniesz swobodnie czytać

Wiele osób napisze, że nauka słówek na pamięć to zły pomysł, bo zaraz zapomnisz, ale to prawda tylko w przypadku nauki metodą szkolną, bo ten program używa specjalnego algorytmu opartego na krzywej zapominania, docierającemu do pamięci długotrwałej. A według autorów, dana ilość wiedzy może zostać przyswojona w czasie od 10 do 50-krotnie krótszym niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod.

0 głosów
odpowiedź 22 maja 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Czytaj medium.

komentarz 22 maja 2019 przez Ania2019 Użytkownik (530 p.)
Tak faktycznie to wydaja sie byc utrudniajace, ale w ten sposb tez sie uczysz, mozesz dodatkowo wybrac jakies materialy opisowe w jez angielskim i czytac tlumaczac rowniez zapamietujesz. wszelkie filmy szkoleniowe gdzie uzywana jest terminologia IT na Youtube jest tego masa. Skorzystaj z np . https://www.codecademy.com, masz wersje darmowa, albo platna zalezy od zakresu szkolenia. NIE UCZ SIE SLOWEK NA PAMIEC , jak uczono nas kiedys w szkole, to najgorsza metoda. Najlepiej zapamietujesz przez skojarzenia kontekstowe, wtedy tez uczysz sie gdzie i kiedy danych slowek uzywac adekwatnie do sytuacji.

Najwazniejsze jednak abys czerpal z tego przyjemnosc, wszedzie gdzie przeciazasz umysl i uczysz sie na sile mozg wyprze to szybciej niz przyswoi.

Powodzenia, cierpliwosci i wytrwalosci. :)
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Wydaje mi się, że twój angielski jest w takim razie na poziomie średnim (bez urazy). Poradniki z reguły operują prostym angielskim (szczególnie te indyjskie) :).
Problem w maturach i testach tego typu jest taki, że za duży nacisk nakłada się na gramatykę.
Kiedyś szukałem takich kursów, ale nic sensownego nie znalazłem - zazwyczaj są to kursy z informatyką ogólnie pojętą.
Nic nowego nie napiszę poza dobrze znanymi poradami: czytanie, słuchanie i pisanie w danej tematyce z której chcesz przyswoić słownictwo.
Czasami zagłębiaj się w znaczenie jakiejś definicji- w różnych kontekstach mogą mieć trochę inne zastosowanie.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 774 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 3 września 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xeey Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,615 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,630 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...