• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Korelacja fazowa - Matlab

0 głosów
34 wizyt
pytanie zadane 22 maja w Inne języki przez Volumen Nowicjusz (140 p.)
Cześć,
muszę napisać skrypt w matlabie, który za pomocą korelacji fazowej będzie porównywał banknoty (wzór np. ze zrobionym przeze mnie zdjęciem). Zrobiłem taki projekt, ale za pomocą długości euklidesowej, na wyjściu skryptu otrzymywaliśmy długość, która oznaczała, w jakim stopni zdjęcie jest podobne do wzoru (im mniejsza długość, tym bardziej podobna). Prowadzący zajęcia kazał mi zrobić ten projekt właśnie przy użyciu korelacji fazowej. Mniej więcej wiem, na czym polega korelacja, ale z implementacją w matlabie kompletnie nie potrafię sobie poradzić. W jaki sposób można porównać dwa obrazy za pomocą korelacji? Co ma zwracać funkcja licząca korelację? W przypadku długości euklidesowej było to jasne, zależało od długości. Byłbym wdzięczny za jakiś przykład i wyjaśnienie. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 93 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia w Inne języki przez Damian Sierocki Użytkownik (760 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 85 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w Inne języki przez Krystek102 Bywalec (2,430 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 62 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2018 w Inne języki przez przemu6 Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

66,495 zapytań

113,266 odpowiedzi

239,870 komentarzy

46,634 pasjonatów

Przeglądających: 263
Pasjonatów: 8 Gości: 255

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...