• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usuniecie z serwera sladu wyslanych wiadomosci e-mail

Object Storage Arubacloud
+1 głos
124 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez OlaPola Nowicjusz (130 p.)
Szanowni Panstwo,

mam do czynienia z nieuczciwym pracodawca. Posiadam dowody mailowe potwierdzajace jego przewinienia.

Obawiam sie, ze pousowa z serwera te wiadomosci i powie, ze sa one falszywe i przygotowane przeze mnie.

Czy jesli informatyk zna date i godzine maila, to jest w stanie usunac z serwera jego slad, tak zeby wyszlo, ze nigdy nie zostal wyslany? Widzialam juz nawet jak dla tej osoby ktos wysylal maila z data wsteczna, aby pomoc w kombinowaniu.

Przepraszam z gory za pytanie, jestem laikiem w tych sprawach. Bardzo dziekuje.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 maja 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Zadając tutaj pytanie dajesz mu czas na usunięcie wiadomości.

Wydaje mi się, że jeżeli server należy do niego to nie jest problemem usunąć z niego cokolwiek.
komentarz 21 maja 2019 przez OlaPola Nowicjusz (130 p.)
mam wydrukowane maile z data i wyslaniem do mnie, wymiana wiadomosci etc, wydrukowane zalaczniki.

Tak serwer nalezy do niego, zatem moze daje mu czas, ale co moge zrobic wiecej?

czyli pomimo, ze mam dowody mailowe, to wystraczy, ze on usunie z serwera i powie np, ze sama powysylalam z jego komputera?

Dodam tylko, ze on wiekszosc nie wysylal z pracy tylko z domu. Domyslalm sie, ze pomimo, ze wysylal do biura, czyli na jego serwer o ile dobrze to rozumiem, to w domu nie ma wlasnego serwera tylko jest podlaczony do sieci internetowej typu play czy innej i z tego juz nie usunie?

stokrotne dzieki Ola
komentarz 21 maja 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

mam wydrukowane maile z data i wyslaniem do mnie, wymiana wiadomosci etc, wydrukowane zalaczniki.

Niestety jest to łatwe do podrobienia. Musiałabyś wydrukować mail łącznie z nagłówkami i innymi danymi, ale jeżeli ktoś by się dobrze postarał to też jest do podrobienia. Teoretycznie jak masz własny server to możesz wysłać mail'a i nikt ci nie udowodni, że to ty jak dobrze to zrobisz. Jednakże jeżeli ta osoba nie wie, że coś na nią masz to po prostu ją zgłoś, prawdopodobnie wszystko będzie dalej na server'ze.

Tak serwer nalezy do niego, zatem moze daje mu czas, ale co moge zrobic wiecej?

Jeżeli nie wie, że coś na niego masz to wydrukuj 'całe' mail'e i zgłoś podejrzenia popełnienia przestępstwa lub samo przestępstwo. Zależy od sytuacji. 

czyli pomimo, ze mam dowody mailowe, to wystraczy, ze on usunie z serwera i powie np, ze sama powysylalam z jego komputera?

Zależy o co chodzi w tej sprawie. Jeżeli na przykład ci groził to jest w stanie uniknąć kary, jeżeli wie co robi. 

Dodam tylko, ze on wiekszosc nie wysylal z pracy tylko z domu. Domyslalm sie, ze pomimo, ze wysylal do biura, czyli na jego serwer o ile dobrze to rozumiem, to w domu nie ma wlasnego serwera tylko jest podlaczony do sieci internetowej typu play czy innej i z tego juz nie usunie?

Teoretycznie w logach u ISP powinny być ślady, że wysyłał cokolwiek na server, ale raczej nie dowiesz się co dokładnie. Logi od ISP mogą uzyskać tylko służby na wniosek prokuratora, co daje tej osobie kolejne tygodnie lub nawet miesiące na posprzątanie wokół siebie. 

stokrotne dzieki Ola

Nie ma sprawy. Jeżeli chcesz to możesz w wiadomości prywatnej opisać mi dokładniej całą sytuacje to będę mógł bardziej doprecyzować niektóre z moich odpowiedzi i tym samym może lepiej ci pomóc. 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt
pytanie zadane 2 października 2023 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 475 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2021 w JavaScript przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 19 października 2020 w PHP przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...