• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt na informatykę (Kurs C++ jako strona)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
241 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2019 w C i C++ przez Blu3wolf Początkujący (280 p.)
otagowane ponownie 21 maja 2019 przez Blu3wolf
Cześć, nauczyciel informatyki, który prowadzi również zajęcia dodatkowe zadał mi jako projekt na koniec roku kurs programowania w C++ jako strona w html. I tu pojawia się mój problem. O c++ mam jakieś pojęcie, ale nie wiem co mogę zawrzeć w tym kursie. Mam pomysł na podstawowe polecenia i wyjaśnienia ich, lecz nie znam za bardzo tych poleceń. Na pewno chciałbym dać tam jakiś pierwszy prosty program w konsoli itd. Z góry dzięki za pomoc :D

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 maja 2019 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Jeżeli masz jakąś wiedzę na temat C++, to może umieść ją w takiej kolejności/w taki sposób, jak uczyłeś się jej Ty?
komentarz 21 maja 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie wiem czy to dobry pomysł.. Może lepiej sobie to uporządkować. Ja np. uczyłem się tak, że najpierw poznałem lekko strukturę programu, potem zmienne, funkcje, tablicę, nagle lambdy, vectory, funkcje i to się tak mieszało.

Poza tym, wydaje mi się, że jeżeli ma się wiedzę, ale nie potrafi się jej przekazać, a co dopiero uporządkować, to nie ma sensu robić czegoś takiego.
komentarz 22 maja 2019 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Tyle że to jest projekt na informatykę. Myślę po części, że taki był też trochę zamysł nauczyciela - zadanie brzmi błaho, ale sposób w jaki ma być to przedstawione stawia delikatnie pod ścianę. Moim zdaniem nie ma też sensu narzucać sztywnego formatu na taki projekt, ponieważ nie wiemy jak dużo wiedzy posiada pytający. Co po tym jeżeli będzie 20 punktów, które biorą pod uwagę klasy, struktury, pliki i wskaźniki, jeżeli zakres informacji ogranicza się do warunków, pętli, typu bool i switcha? :D

0 głosów
odpowiedź 22 maja 2019 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Kursów C++ jest cała masa, pytanie czy tłumaczenie po raz 1000 jak działa if ma jakikolwiek sens. Według mnie ciekawszym pomysłem byłoby zrobienie tutoriala w stylu "jak zrobić ... od 0 " np. jak w C++ napisać Pac-Mana od 0 z użyciem ... . Taki poradnik skupiałby się na konkretnej działce, wykorzystywał C++ i pokazywał przykładowy kod, tak, żeby potem ktoś tworzący podobną aplikację mógł skorzystać i np. (odwołując się do przykładu z Pac-Manem) zobaczyć jak można w C++ zaimplementować rysowanie mapy lub algorytm poruszania duszków duszków. Co do samego HTML to jak chcesz pisać od 0 to może i ok, ale nie będzie to wyglądało fantastycznie (chyba że masz polecenie że musisz tak to zrobić i koniec). W internecie jest masa poradników jak zrobić stronę przy użyciu ... (narzędzi jest sporo, przykładem jest python + django - wystarczy trochę czasu, chęci i sporo przeklejania kodu).
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
Myślę, że obojętnie co zrobisz to będzie dobrze. Powiem może dosadnie: nauczyciel leje na ten projekt i nawet nie będzie czytał twoich wypocin, bo sam już doskonale zna temat :D Tylko przejrzy stronę, wystawi ocenę i tyle. Zrób dosłownie cokolwiek, ale jak chcesz aby ktoś ci coś zasugerował to pisz o:

1. C++ co to jest, kto stworzył, w którym roku, jakie są wersje.

2. Narzędzia do pracy z C++ np. CodeBlocks, Visual Studio. Skąd pobrać.

3. Program Hello World. Jak odpalić w wybranym przez ciebie środowisku.

4. Podstawowe typy danych.

5. Tworzenie zmiennych.

6. Tworzenie tablic.

7. Funkcje.

8. Przykładowy program: kalkulator obliczający średnią ocen.
komentarz 22 maja 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Kompletnie bezsensu, pierwsze 7 punktów jest opisane w Wikipedii, 8 punkt daje najwięcej przy tworzeniu
komentarz 23 maja 2019 przez Blu3wolf Początkujący (280 p.)

@jarok,
 Dokładnie coś w tym stylu chciałem zrobić 1, 2 i 3 punkt mam już opisany a resztę dzisiaj będę szukał najgorzej z tym programem. Robiłem już coś w tym stylu, było trochę męczenia ale sie udało.

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 561 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2017 w Offtop przez Werlock Użytkownik (580 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 2,098 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...