• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakość filmiku na YT.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
184 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Seeryen Nowicjusz (120 p.)

Witam! Otóż od dłuższego czasu dręczy mnie pewien problem, na który nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Dokładnie chodzi o to,że youtube strasznie psuje jakość przetwarzanego filmiku mimo tego, że nagrywam go w 1080p.

Tzn. chodzi dokładniej o to, że w momencie kiedy na ekranie "coś" się dzieję filmik dostaje strasznej pikselozy. Nie mam kompletnie pojęcia od czego to zależy ponieważ na komputerze film  działa w normalnej i ostrej jakości. Z dodatkowych informacji mogę jeszcze podać, że nagrywam w OBSie full hd 60 fps i 50000 bitracie. Z tego co widzę niektórzy posiadają ten sam problem, a niektórzy nie, chciałbym się więc dowiedzieć od czego to wynika.

 

Dla zobrazowania daję linka jak wyglada mój filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=WgEOHMehoXA

 

 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 maja 2019 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

Nie odczuwam pikselozy w podesłanym materiale, raczej ultrakrótkie okresy utraty płynności (chociaż to może być wina akurat mojej karty graficznej).

Widzę trzy przyczyny:

  • oglądasz wideo nieprzetworzone (chwilę po wstawieniu na Youtube, wideo nie jest dostępne jeszcze w dobrej jakości),
  • twoja karta graficzna nie daje sobie rady z wyświetlaniem tak dynamicznie zmieniającego się obrazu (ale to mało prawdopodobne, skoro oglądanie lokalnie nie sprawia problemu),
  • twoja przeglądarka nie radzi sobie z wyświetlaniem tak dynamicznego obrazu (zbyt duże obciążenie; dużo zainstalowanych dodatków etc).
0 głosów
odpowiedź 21 maja 2019 przez francus11 Gaduła (3,250 p.)
A jaki bitrate był ustawiony przy renderowaniu całego, zmontowanego filmu? Jakiego programu do tego używałeś?
komentarz 23 maja 2019 przez Seeryen Nowicjusz (120 p.)
Montuje w Premiere Pro, bitrate ustawiłem na 51
komentarz 23 maja 2019 przez francus11 Gaduła (3,250 p.)
Nie wiem, w jakim formacie zapisujesz pliki z obsa, ale najlepiej jak to będzie .avi . Nie jest tak kompresowany jak .mp4(jeśli wogóle jest kompresowany). Niestety, przetwarzanie takiego filmu przez program(mam na myśli OBS) będzie wymagało więcej zasobów komputera, pliki będą o wiele więcej ważyć. Z premiera możesz już dać .mp4, wiele osób tak robi, bitrate jest dobry. Do tego YT ma potworną kompresję. Zwróć też uwagę czy w którymś z programów nie jest robiony downscaling rozdzielczości. Miałem taki problem z Acionem, bo ten miał ustawione streamowanie na HD i przez to nagrywanie było też w HD, chociaż było ustawione w FullHD.
komentarz 23 maja 2019 przez francus11 Gaduła (3,250 p.)
Dodatkowo sprawdź, czy nie masz ustawionej jakości nagrywania tak jak stream. Jest to w:

Ustawienia > Wyjście >

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 93 wizyt

92,545 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...