• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca inżynierska - pomysł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,944 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Volumen Nowicjusz (140 p.)
Cześć,

W najbliższym czasie muszę znaleźć jakiś fajny temat na pracę inżynierską. Od ponad roku piszę w javie, tak więc najprzyjemniej byłoby mi napisać jakiś fajny projekt w tym języku. Jak na razie mam dwa potencjalne pomysły: napisać coś w stylu dziennika studenta (program desktopowy, w którym będzie można wpisywać oceny, kolokwia, będzie kalendarz, kursy, prowadzący, wszystkie tego typu rzeczy, stopień rozbudowania aplikacji zależałby od tego, jak długo bym przy tym siedział). Drugim pomysłem jest napisanie programu do ćwiczeń z własną masą ciała, czyli opisy ćwiczeń, plany treningowe, filmiki instruktażowe, wszystko to, co powinna mieć taka aplikacja. Do tej pory robiłem aplikacje desktopowe i taką chciałbym zrobić, jednak prowadzący powiedział mi, że aplikacje desktopowe w javie są "passe". Jeśli chciałbym napisać takie aplikacje to zaleca Node.js lub Electron.io.

I tutaj moje pytania:

Średnio chce mi się uczyć czegoś nowego jak Node.js, w javascripcie napisałem raz tylko zegarek na stronę. Ciężko jest się przerzucić z javy na przykładowy Node.js, czy w miarę podobnie się pisze? Od roku uczą nas na studiach pisania desktopowych aplikacji, naprawdę są "passe" i lepiej iść w innym kierunku? Skoro nie desktopowe aplikacje to, w jakim kierunku mógłbym iść, jeśli chodzi o jave, jestem otwarty na naukę wszelkich framworków typu Spring itd. Może można jakoś fajnie połączyć jave z tymi frameworkami wymienionymi przez prowadzącego? Może ma ktoś jakiś inny interesujący pomysł na pracę inżynierską w javie?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)
komentarz 19 maja 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ja raz mialem pomysl, stworzenia aplilacji, ktora pokazywalaby, gdzie znajduje sie tranwaj, bo jak wiadomo, opoznianie noe sa wbudowane raczej w takich aplikacjach, tylko i wyłącznie planowany przyjazd i odjazd.

A inna aplikacja, na ktoria mialem pomysl, to aplikacja wyznaczajaca trase budowe nowej drogi, z uwzglednieniem polozenia terenu, jakosci gleby i innych przeszkód, ktora sa brane pod uwagę.

A co do nauki, czy przesiadce, to kazdy odczuwa to inaczej, ale gdy zna sie juz jeden framework, czy jeden język, to przesiadka jest łatwiejsza.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 maja 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Pomysl z dziennikiem spoko tylko po co mi dziennik offline. Aplikacje web to dzis przyszłość i nawet nie wiem czy nie większą niż aplikacje mobilnej. Poczytaj o technologi PWA. Ja bym celował w naukę spring plus react. Jesli byś zrobił w tym apke to i z pracą będzie dość łatwo ;)
+1 głos
odpowiedź 19 maja 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Zdecydowanie polecam Ci zrobić jakiś webowy projekt, np przy użyciu Springa lub Spring Boota. Może to być dziennik lub apka do ćwiczeń.
komentarz 27 maja 2019 przez Volumen Nowicjusz (140 p.)
Ostatnio byłem na warsztatach ze Spring Boota i fajnie byłoby coś w tym zrobić. Poszedłem z tym pomysłem do prowadzącego od programowania i powiedział mi, że on nie wie co to jest i nikt na moim wydziale raczej się tym nie zajmuje. :/
+1 głos
odpowiedź 19 maja 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Wydaje mi się że to jest mało ambitny pomysł na taką pracę. Widziałem że licencjat był robiony w temacie rozpoznawania obrazu, sztuczna inteligencja.
komentarz 19 maja 2019 przez Volumen Nowicjusz (140 p.)
Aktualnie robię projekt z przetwarzania obrazów, ale to całkiem nie moja bajka. Według mnie za mało ambitnie by było jakbym odwalił jakąś aplikację co można napisać w dzień. Tak jak mówiłem, poziom skomplikowania zależy od poświęconego czasu. Może to być prosta aplikacja i może to być bardzo rozbudowana.
komentarz 19 maja 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Spokojnie nawet temat rozpoznawania obrazu nie jest jakiś mega skomplikowany, są odpowiednie biblioteki. Większość prac lic, inz, mgr jest mało ambitna i to widać. Jednak z drugiej strony kiedy student ma znaleźć czas na taką pracę super ambitną.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,339 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 694 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 417 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...