• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Klucz ssh - Permission denied (publickey) dla nowego użytkownika na lokalnym komputerze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
342 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2019 w Sieci komputerowe, internet przez frederrer Użytkownik (740 p.)

Panowie wyskakuje mi taki błąd i nie wiem co robie źle. Utworzyełem sobie logowanie jako nowy użytkownik do hostingu na digital ocean. I teraz normalnie się mogę zalogować ale tylko i wyłącznie z lokalnego komputeraz z danego konta użytkownika. dajmy na to User1.

Jednak nie mogę się zalogować z mojego lokalnego komputera jako User2,User3 itp itd. Co robię nie tak?

Skopiowałem Mój klucz prywatny jak i publiczny do tych samych folderów tylko dla USER1 oraz do tych samych podfolderów w .ssh/ czyli id_rsa, id_rsa.pub oraz know host.

Z czego ten problem wynika ? Jak mam zrobić aby z tego samego klucza można się było zalogować z innego konta użytkownika (na tym samym linuxie) albo ewentualnie w przyszłości na zupełnie innych komputerze ?

wyskakuje taki bład:

Load key "/home/mynewuser.ssh/id_rsa": Permission denied
myuser@mojeiphostingu: Permission denied (publickey).

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Skopiowałem Mój klucz prywatny jak i publiczny do tych samych folderów tylko dla USER1 oraz do tych samych podfolderów w .ssh/ czyli id_rsa, id_rsa.pub oraz know host.

Um, przekopiowałeś klucz prywatny z komputera prywatnego na serwer? Nie, nie tak to się robi.

Wygeneruj nowy klucz prywatny na serwerze. Następnie przekopiuj klucze publiczne z każdego komputera+użytkownika który ma mieć dostęp do pliku .ssh/authorized_keys (użytkownika serwera na który ma mieć wejście) na serwerze.

komentarz 18 maja 2019 przez frederrer Użytkownik (740 p.)
edycja 18 maja 2019 przez frederrer
Niee.

 

Przekopiowałem klucz prywatny z user1 do user 2 JEDYNIE na swoim lokalnym komputerze.

Czyli inaczej mówiąć chce się zalogować tym samym kluczem zmieniając użytkownika na swoim lokalnym komputerze (nie chce tego robić jako user 1 z różnych względów) tylko jako user 2.

 

//

A może problem jest trywialny i np user2 musi mieć uprawnienia sudo ??
komentarz 18 maja 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

A może problem jest trywialny i np user2 musi mieć uprawnienia sudo ??

Sudo ma zero związku z czymkolwiek.

Przekopiowałem klucz prywatny z user1 do user 2 JEDYNIE na swoim lokalnym komputerze.

To też jest dziwne. Osobny user powinien mieć osobny klucz.

W każdym razie...

Load key "/home/mynewuser.ssh/id_rsa": Permission denied

Strzelam że kopiując plik do innej lokalizacji, nie zmieniłeś ownera pliku.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kamils432 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,792 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...