• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Składanie komputera, czy części bedą kompatybilne i czy to zestawienie ma jakiś sens?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
171 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2019 w Sprzęt komputerowy przez iseethelight Nowicjusz (150 p.)
edycja 17 maja 2019 przez iseethelight

Chciałbym żeby ktoś ogarnięty w składaniu kompa spojrzał na moje części które zakupiłem i które mam zamiar czy nic zle ze sobą nie dobrałem.

Procesor: Procesor Intel Core i5-6400, 2.7GHz, 6MB(ZAKUPIONE)

Płyta główna: MSI B150M PRO-VDH (PCI-E DDR4) mATX(ZAKUPIONE)

Karta graficzna: msi raderon rx 570 GAMING X (4gb)(ZAKUPIONE)

Pamięć ram: Pamięć Kingston HyperX, DDR4, 8 GB,2133MHz, CL14 (HX421C14FB/8)(NIEZAKUPIONE)

Zasilacz: Zasilacz ATX Bandit Power ATX-650 14CM A-PFC 80+(NIEZAKUPIONE)

Obudowa: Obudowa Natec Titan 700(NIEZAKUPIONE

dysk: jeszcze nie wiem jaki

 

 

komentarz 17 maja 2019 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)

Jedna proźba może nie koloruj napisów na szaro bo kompletnie nic nie widać kiedy mamy wybrany ciemny motyw laugh

komentarz 17 maja 2019 przez iseethelight Nowicjusz (150 p.)
Sorry nie wiedzialem
komentarz 17 maja 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Jak nie kupiłeś tego bandit powera to nie kupuj. Wybierz coś markowego.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 maja 2019 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
wybrane 17 maja 2019 przez iseethelight
 
Najlepsza

Cześć,

Rzuciłem okiem na https://www.msi.com/Motherboard/support/B150M-PRO-VDH i:

  • CPU jest OK (to pewnie wiesz)
  • Wybrany RAM jest OK (testowali zestawy wg tej strony, ale jeśli zestaw działa, to i pojedyncze kości będą działać) - zwróć uwagę przy składaniu w który slot powinieneś włożyć kość (to powinien być DRUGI slot od strony CPU, czyli DIMM2 - patrz Manual na tej stronie, strona 24)

Trochę się boje o ten zasilacz. Po pierwsze, w ogóle nie kojarzę tej firmy. Co więcej, google jej nie kojarzy (poza paroma sklepami w Polsce). I żeby było zabawniej, firma Bandit jest na legendarnej smiley czarnej liście zasilaczy.

Więc raczej sugerowałbym wybrać inny zasilacz.

Poszperaj po sieci jakie są dobre marki zasilaczy (np. w google wrzuć "good psu manufacturers").

Dalej - nie jestem pewien czy potrzebujesz 650W. Z tego co wrzuciłem w losowy PSU calculator (przykład 1, 2), to nawet 400W by Ci wystarczyło z zapasem, chyba, że planujesz bardzo rozbudować ten komputer.

Obudowa wygląda OK (płyta ATX wejdzie). Generalnie podejścia do obudów są różne, ale to nie jest aż tak istotny element systemu (chyba, że ma się jakieś specyficzne wymagania, typu "ma być duża", albo "ma być cicho").

Ad dysk: M.2 tam nie widzę, więc na pierwszy dysk pozostaje Ci jakiś SSD SATA3. Koniecznie sprawdź benchmarki dysku, bo zdarzają się dyski (szczególnie tych mniej znanych producentów), które mają bardzo małe bufory i przez to są dużo dużo wolniejsze niż dyski konkurencji w tej samej cenie.

 

 

komentarz 17 maja 2019 przez iseethelight Nowicjusz (150 p.)
Ten dysk powinem być git https://www.x-kom.pl/p/451889-dysk-ssd-goodram-256gb-25-sata-ssd-cx400-7mm.html ? (ps.dzięki wielkie za odp)
komentarz 17 maja 2019 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)

Hmmm, tak patrzę po tych benchmarkach. Ten dysk co dałeś jest raczej po wolniejszej stronie (508 miejsce na userbenchmark).

Trochę tam poklikałem, i o 90 PLN droższy jest https://www.x-kom.pl/p/400623-dysk-ssd-crucial-250gb-25-sata-ssd-mx500.html, ale w tym przedziale cenowy to sporo silniejszy dysk (177 miejsce).

Przy czym nie wiem jaki masz budżet.

Osobiście pewnie bym jak zwykle wziął https://www.x-kom.pl/p/406990-dysk-ssd-samsung-256gb-25-sata-ssd-860-pro.html bo nigdy z tą rodziną dysków nie miałem problemów, ale to jednak 150 PLN więcej niż ten droższy dysk, a na benchmarkach co najwyżej 5-10% różnicy (156 miejsce).

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 262 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 333 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...