• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie przydziela adersu ip

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
118 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Carlos89083 Początkujący (460 p.)
Na serwerze skonfiugurwalem lan a wan ustawiłem automatycznie zainstalowałem DHCP wszytko poszło dobrze przez swithca podłączylem stacje i serwer ustawiłem adresacje od 192.168.5.20 do 192.168.5.30 na serwerze widać dzierżawę i pule adresów które ustawiłem na stacji kartę sieciową ustawiłem na automatyczne pobieranie ip jednak gdy wpisuje w cmd ipconfig na stacji wyświetla sie całkiem inny adres ip 192.168.5.229
komentarz 17 maja 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Dlaczego nie używasz przecinków i kropek? Pytania na forum należy tworzyć z uwzględnieniem zasad pisowni, bo inaczej utrudnia to czytanie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 maja 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Spróbuj zresetować połączenie sieciowe na tej stacji. Pewnie ten komputer ma jeszcze IP, które otrzymał od serwera DHCP zanim zmieniłeś pulę dzierżawionych adresów. Gdy wymusisz, aby od nowa zaciągnął od serwera DHCP konfigurację sieciową, wszystko powinno być już jak się należy. smiley

komentarz 16 maja 2019 przez Carlos89083 Początkujący (460 p.)
Próbowałem zresetowac kartę sieciowa na stacji dalej to samo

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 492 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez cyberDEV Użytkownik (780 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 249 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2021 w Offtop przez Piankaa Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2020 w JavaScript przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...