• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena kodu, informacje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2019 w Nasze projekty przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

Witam, chciałbym zapytać czy to jest właściwe podejście do programowania obiektowego oraz abyście ocenili ten kod

https://github.com/michallosak/auth

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 maja 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Moim zdaniem nie jest. Ale spokojnie, każdy pisał taki kod na początku, ważne by próbować. Także plus za chęci.

Przede wszystkim chyba nie przestrzegasz w ogóle zasad SOLID. Tak więc:

  • Klasa Settings robi zbyt dużo na raz,
  • Podobnie klasa User robi zbyt dużo,
  • W klasie ValidateUser walidacja jest w ogóle źle zaprojektowana, nie powinno być tych bloków if ... else. Każdy walidator wydzieliłbym do osobnej klasy i podpinał je w miarę potrzeby, tak jak masz zrobione to tutaj,
  • Co to za stwór? Wystarczy jeden tag rozpoczynający <?php,
  • Mieszasz logikę (PHP) z warstwą prezentacji (HTML), można pomyśleć o podpięciu jakiegoś szablonu, np. Twiga.

Ja bym rzeźbił dalej, przeglądał cudze kody, które mają dużo gwiazdek na githubie i podpatrywał dobre praktyki. Czasem można znaleźć popularne, ale małe projekty, gdzie prędko można się rozeznać, jak napisano w nich logikę.

komentarz 16 maja 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Zgadzam się z oceną. Ode mnie duży plus za użycie composera. Warto też podlinkować ten artykuł, na bank się przyda. https://symfony.com/doc/current/introduction/from_flat_php_to_symfony.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2019 w Nasze projekty przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2019 w C i C++ przez amelia.cpp Obywatel (1,860 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w C i C++ przez Huberti Gaduła (4,500 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...