• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PyCharm - podkreślanie wyrazów

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,473 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2019 w Python przez Nieprofesjonalny Użytkownik (890 p.)
Witam, zacząłem się uczyć języka Python. Po radzie kolegi zainstalowałem zacząłem używać pycharma, niestety zauważyłem że program podkreśla mi wyrazy w komentarzach, wygląda to nieestetycznie i jest to dosyć denerwujące, czy da się coś z tym zrobić?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2019 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Tak, ale nie powinieneś tego robić.

Chodzi o to, że python daje dłużą swobodę pisania kodu, co nie pomaga w jego czytelności, dla tego powstała konwencja pep8, która mówi jak pisać, żeby dało się potem ten kod czytać (wielkość odstępów, konwencja nazw,....). PyCharm domyślnie się jej trzyma i podkreśla wszystko co do niej nie pasuje. Jak sobie najedziesz na podkreślone rzeczy, pokaże on ci także dlaczego on je podkreślił i co powinieneś poprawić - jak poprawisz, to podkreślenie zniknie. 

Da się to wyłączyć - wystarczy użyć google'a a nie pisać od razu tematu na forum, ale bardziej pożyteczne będzie poprawienie kodu.

komentarz 11 maja 2019 przez Nieprofesjonalny Użytkownik (890 p.)
Cześć, chyba nie do końca zrozumiałeś  o co mi chodzi. Nie mam problemu z odstępami, ani niczym taki, przeszkadza mi to że gdy zostawiam komentarze z # to pycharm podkreśla mi te linijki
komentarz 11 maja 2019 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Mi nic nie podkreśla, więc po prostu coś robisz źle.

Skoro podkreśla całą linijkę, to pewnie problem jest z pep8 i mu się nie podoba edytowanie tekstu (np. jest zasada, która mowi że kod powinien mieć max. chyba 70 - kilka znaków długości, jeżeli komentarz wystaje poza tą granicę, może go podkreślić). Dla tego możesz albo to wyłączyć (link masz w poście, wystarczy użyć google...) albo się zastosować (limit długości linii można przestawić na większy).
komentarz 11 maja 2019 przez Nieprofesjonalny Użytkownik (890 p.)
Po kilku próbach zauważyłem że pycharm podkreśla po prostu polskie słowa, z angielskimi działa normalnie. Programy piszę po polsku, jest na to jakiś sposób?
komentarz 11 maja 2019 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
komentarz 20 maja 2021 przez abochnak Nowicjusz (100 p.)

@k222, najgorzej, że jak teraz wpisuje w google, to kieruje mnie tutaj, więc fajnie jakbyście tutaj podali jak to się wyłącza ;) 

 

Tak więc dla wszystkich potomnych, którzy tu trafią: 

File-> Settings -> Editor -> Proofreading -> Typo (odznaczamy tą funkcję)  klikamy Apply, następnie ok ;) 

 

Co oczywiście ma swoje konsekwencje przy innych błędach -> ale faktycznie wkurza to jak się język polski tak podkreśla. 

komentarz 19 stycznia 2022 przez Roz Nowicjusz (100 p.)
O wiele lepszym rozwiązaniem jest:

File -> Settings -> Editor -> Natural Languages -> i dodanie tam języka polskiego

;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 367 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2023 w Python przez Jakub005 Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2022 w Python przez pita Nowicjusz (180 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 3,582 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2020 w Python przez kacper1445 Gaduła (4,880 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...